Adrian Furnicã

Cu o secundã mai târziu

Sunt fericit când știu cã exiști
Și cã alerg dupã inima ta
Chiar dacã trãiesc cu o secundã
Mai târziu

Prins între douã fire de nisip
Ce se scurg, bãtând
Cu ritmul lor, eternitatea
Unei iubiri
Nenãscute
Îngân încet un bocet de dragoste
Ca sã conving timpul sã se mai
Strângã un pic
La umeri

Și mai știu cã, oricât de repede
Aș alerga sã te prind
Nu mã pot apropia de tine
Pentru cã ne desparte aceeași
Secundã nemiloasã
Ce nu-mi dã voie decât
Sã te știu.


Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. Univers infinit de plăceri
  2. Vise
  3. Acolo unde se termina iubirea
  4. Cum te visez?
  5. ????
  6. Indigestie
  7. Sentimente la întâmplare
  8. Neant
  9. Poate cine știe…
  10. Incertitudine
  11. Revelația
  12. Umbrele noptii
  13. Te iubesc
  14. Când vei pleca
  15. Bun comun
  16. Palidã mângâiere
  17. Te simt în mine
  18. Licitație
  19. Dorința
  20. Într-o cutã

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii