Adrian Furnicã

Arhiva - Iulie 2005

O lume fara iubire (neterminata)

Parea un control de rutina.Era destul e frig si ultimii stropi de ploaie parca se incapatinau sa existe undeva prin aer traindu-si viata efemera intre cer si pamint.Intunericul se lasase parca prietenos dindu-mi ocazia sa ma ascund cit de bine puteam pe linga peretii scorojiti .Mergeam adincit in ginduri cu privirea in jos,masurindu-mi fiecare pas.Simteam fericirea in toata fiinta mea si asta imi dadea curaj .Cind m-au oprit eram destul de absent. N-ar fi trebuit sa strige asa la mine.Nu voiam sa fug.Mergeam catre casa sa-mi iau ceva de imbracat mai gros pentru ca de atitea saptamini stateam intr-o singura camasa si se mototolise rau de tot.Trasesem pardesiul pe mine si iesisem incet .Stiam ca nu au cu ce sa ma prinda .Am scos actele incet ferindu-mi fata pe cit se putea de lumina lanter ...


....va urma... ...


Alte articole:

  1. Rusine poporului care te asculta
  2. Mãnunchiuri
  3. Cautare
  4. Speranta, dragostea mea
  5. Unde se termina iubirea
  6. Gindul sapte
  7. Alb
  8. Mahalagismul normal, uzual, national
  9. Si daca Crin Antonescu va chiuli ?
  10. Suna-L pe Dumnezeu !
  11. Vuvuzele "Made in Romania"
  12. Nerostire
  13. Cazul Caroline Garcia ar trebui sa fie o lectie ?
  14. Berlinul nu a auzit de Bote
  15. Sa moara fumatul sa traiasca fumatorii
  16. Când vei pleca
  17. Si mumiile pling citeodata
  18. Gind dureros
  19. Hai sa ne imaginam !
  20. Cãsãtorie din dragoste sau din interes?

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii