Adrian Furnicã

Arhiva - Noiembrie 2011

Gemenii Toxici vor să guverneze!

Am avut ceva treaba in ultimile saptamini si mi-a fost imposibil sa scriu ceva. Am urmarit insa cu nesat cum mai merg lucrurile in menajeria politica dimboviteana si m-am bucurat. Nu numai ca nu e liniste dar lucrurile parca au scapat de sub control definitiv. E circ si deci are si clovni.

"Noaptea cutitelor lungi" care a durat citeva saptamini a culminat cu arderea pe rugul frustrailor de conducator ratat al copilotului de raliu a Sfintului Geoana Gura de Aur care cu ultimile cuvinte le-a pus celor din partidul care l-a expulzat etichetele pe care le meritau. De ce m-am bucurat ? Pentru ca daca ar fi sa iau in serios toate intimplarile care se deruleaza prin fata ochilor mei ar trebui sa fug din tara asta cit ma tin picioarele. Din fericire am invatat sa ma detasez de tot cee ...


Alte articole:

  1. Severin, Lucescu şi Onoarea
  2. Mai… de tot
  3. Cheia norocului
  4. Bazac si nesimtirea ca emblema !
  5. Asasinul cu referendum
  6. Ce au in comun sexul si Grebla ?
  7. Gind de nebucurie
  8. Cit de greu e sa o ai mica ?
  9. Nu e Guvernul vinovat de criza mondialã
  10. Uritul si analfabeta....
  11. Raspuns la raspunsul lui Selly
  12. Adio, realitate
  13. Vreau si eu stiri...Cine mi le da ?
  14. În aceeași direcție
  15. Loterie
  16. Gind normal
  17. Gindul unsprezece
  18. Dacă am avea şi noi polonezi…
  19. Am 49 de ani...
  20. Cine uita, nu merita ! Ziua nationala a Veteranilor de Razboi...

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii