Adrian Furnicã

Arhiva - Septembrie 2011

Guvernarea nu e concurs de frumuseţe

Vin alegerile. La anul. O fi mult, o fi puţin până atunci? Nu-mi dau seama. Ştiu doar că pe măsură ce trece timpul spectacolul mediatic al opoziţiei devine din ce în ce mai urât. Argumentele aruncate in lupta sint, din punctul meu de vedere, destul de neconvingatoare, impinse de la spate de un limbaj care nu mai are nimic elegant in el si din care razbate tot mai pregnant o cantitate apreciabila de ura. Avind in vedere ca in ultimii 20 de ani in Romania s-a votat numai impotriva cuiva si nu pentru cineva, opozitia apasa cu tarie pe pedala sentimentului de ura si dispret care razbate dinspre o parte a poporului si ignora cu tarie propriile greseli. Mesajul anti Basescu este extrem de prezent de parca actualul presedinte ar mai putea candida, injuriile la adresa premierului se inmu ...


Alte articole:

  1. Am nevoie de tine
  2. Gind gordian
  3. Într-o cutã
  4. Morcovul Ipotetic
  5. Finantarea TVR
  6. Azi e o zi istorica
  7. De ce domnule ziarist sa murim pentru tine ?
  8. Am sã plec din mine
  9. Imaginea ta
  10. Ziua cind a murit onoarea
  11. The Wall...sa darimam odata Zidul asta !!!
  12. Si mumiile pling citeodata
  13. Pat Metheny si seara de luni
  14. Hipsterul de Bucuresti
  15. N-aș fi crezut
  16. Încã o lacrimã...
  17. Acest sentiment
  18. Nea Gogu de la scularie
  19. Cum era mai bine pe vremea lui Ceausescu
  20. Gusa,Cosmin Gusa...

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii