Adrian Furnicã

Arhiva - 6 Septembrie 2011

Guvernarea nu e concurs de frumuseţe

Vin alegerile. La anul. O fi mult, o fi puţin până atunci? Nu-mi dau seama. Ştiu doar că pe măsură ce trece timpul spectacolul mediatic al opoziţiei devine din ce în ce mai urât. Argumentele aruncate in lupta sint, din punctul meu de vedere, destul de neconvingatoare, impinse de la spate de un limbaj care nu mai are nimic elegant in el si din care razbate tot mai pregnant o cantitate apreciabila de ura. Avind in vedere ca in ultimii 20 de ani in Romania s-a votat numai impotriva cuiva si nu pentru cineva, opozitia apasa cu tarie pe pedala sentimentului de ura si dispret care razbate dinspre o parte a poporului si ignora cu tarie propriile greseli. Mesajul anti Basescu este extrem de prezent de parca actualul presedinte ar mai putea candida, injuriile la adresa premierului se inmu ...


Alte articole:

  1. Vâltoare
  2. Nebun dupã tine
  3. Ochii tãi
  4. Metamorfoza
  5. De ce Bianca Dragusanu??
  6. Trupurile viselor
  7. SIDA nu se vindeca cu Shakespeare, dobitocule....!!!
  8. Suspinul
  9. Limbaj
  10. Nu stim sa protestam
  11. Antonescu Robespierre
  12. Vise
  13. O limba fara cuvintul...tristete
  14. Un pitic
  15. O campanie cu miros de hazna
  16. Ia mai da-i Dracului pe toti !!
  17. O mare de timpiti ne inunda !
  18. Semnul tãu
  19. Memorabilul Bendeac
  20. Gind zece

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii