Adrian Furnicã

Arhiva - Ianuarie 2010

Lucire clarã

Am sã te vãd în curând
Și-mi tremurã sufletul
De emoție
Pentru cã știu cã privirea ta
Îmi va da verdictul mut
Ascuns în spatele

Adio, realitate

Sã tragem linia și sã adunãm
Începând cu ce-a fost mai bun:
Un pic de fericire
Când te-am ținut de mânã prima oarã
O beție cruntã când m-ai privit în ochi,
Cu adevãrat,
Nu ca pânã atunci
O amețealã mare dupã primul sãrut,
Doamne, ce scurt a fost…
Și o lacrimã de bine ai venit


Alte articole:

  1. ????
  2. 53 ! Oare exista detergent pentru constiinte ?
  3. Eu cind iubesc, iubesc
  4. Buza ta de sus
  5. Dan Tapalaga te urasc si pe tine !!
  6. Zâmbet rece
  7. Idei
  8. Ponta Discriminatorul
  9. Baiatul cu chibriturile
  10. Prostia si nesimtirea sint pandemice
  11. B 31 SPP
  12. Semnul tãu
  13. Inca un matinal de poveste
  14. Fluturii
  15. Memorabilul Bendeac
  16. Platon nu stie sa munceasca bai prostilor !
  17. Sentimente la întâmplare
  18. Ura de dupa amiaza
  19. Mă numesc Eva, am 4 ani şi sunt bolnavă de leucemie. VREAU SĂ TRĂIESC
  20. Un ceaun la fiert numit Romania

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii