Adrian Furnicã

Arhiva - Martie 2010

De ce nu-mi trebuie 8 martie !

Asta e si motivul pentru care scriu mai spre seara ca sa vedeti ca am ignorat sarbatoarea asta oarecum impusa de societate pe la inceputul secolului trecut din cauza ca femeile din America nu aveau drept de vot...cel putin asa imi aduc eu aminte(daca gresesc va rog sa ma iertati ).Si repet.Eu militez pentru desfiintarea acestei sarbatori pentru ca mie nu-mi trebuie.Nu vreau sa aduc flori,sa fac cadouri,sa fiu dragut,curtenitor,intelegator cu doamnele in mod special de 8 martie pentru ca stiu ca de fapt asa trebuie sa fiu mereu.In fiecare zi.Si atunci ziua asta ar deveni inutila.Eu cel putin asa sint...si imi fac autocritica pentru ca nu am cumparat flori mai des in ultima vreme..O sa repar asta ,va promit.Si mai stiu ca Femeia(cu F mare) trebuie iubita pentru ca ea inseamna frumusete,cand ...


Alte articole:

  1. Și ce dacã, iubito…
  2. Un ceaun la fiert numit Romania
  3. Bizonul corporatist
  4. Tigaia ca factor de uniformizare...sau scurt exercitiu de filozofie sociala
  5. Am nevoie de tine
  6. Gind regindit
  7. Primavara
  8. Bazac si nesimtirea ca emblema !
  9. Stabilitate, consens, continuitate
  10. Imposibila casatorie va avea loc?
  11. Sa ne sacrificam copii
  12. Gind de nebucurie
  13. Miting degeaba
  14. Nimeni nu are rest in magazine ?
  15. Gemenii Toxici vor să guverneze!
  16. Cheia norocului
  17. "Nu se poate aşa o medalie"
  18. Bancherii nu se intilnesc cu bunul simt
  19. Jacobs recidiveaza cu reclamele idioate
  20. Gind cult

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii