Adrian Furnicã

Arhiva - 8 Martie 2010

De ce nu-mi trebuie 8 martie !

Asta e si motivul pentru care scriu mai spre seara ca sa vedeti ca am ignorat sarbatoarea asta oarecum impusa de societate pe la inceputul secolului trecut din cauza ca femeile din America nu aveau drept de vot...cel putin asa imi aduc eu aminte(daca gresesc va rog sa ma iertati ).Si repet.Eu militez pentru desfiintarea acestei sarbatori pentru ca mie nu-mi trebuie.Nu vreau sa aduc flori,sa fac cadouri,sa fiu dragut,curtenitor,intelegator cu doamnele in mod special de 8 martie pentru ca stiu ca de fapt asa trebuie sa fiu mereu.In fiecare zi.Si atunci ziua asta ar deveni inutila.Eu cel putin asa sint...si imi fac autocritica pentru ca nu am cumparat flori mai des in ultima vreme..O sa repar asta ,va promit.Si mai stiu ca Femeia(cu F mare) trebuie iubita pentru ca ea inseamna frumusete,cand ...


Alte articole:

  1. Gindul unsprezece
  2. Tãcere
  3. Gind cult
  4. Marginea existenței
  5. Altfel, de ce?
  6. 35 de ani dupa
  7. Moartea nu mai vine pe banda de magnetofon
  8. Vise
  9. Pescarusul lui Claudiu Goga sau Cehov contemporanul la Teatrul de Comedie
  10. Mă numesc Eva, am 4 ani şi sunt bolnavă de leucemie. VREAU SĂ TRĂIESC
  11. Gind diferit
  12. Sa ne sacrificam copii
  13. Ruga
  14. Gind sase
  15. Si daca Crin Antonescu va chiuli ?
  16. Lacrimile imi uda barba
  17. Mã doare
  18. Te iubesc
  19. Guvernarea nu e concurs de frumuseţe
  20. Inca un matinal de poveste

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii