Adrian Furnicã

Arhiva - 12 Ianuarie 2010

Adio, realitate

Sã tragem linia și sã adunãm
Începând cu ce-a fost mai bun:
Un pic de fericire
Când te-am ținut de mânã prima oarã
O beție cruntã când m-ai privit în ochi,
Cu adevãrat,
Nu ca pânã atunci
O amețealã mare dupã primul sãrut,
Doamne, ce scurt a fost…
Și o lacrimã de bine ai venit


Alte articole:

  1. Cazul Caroline Garcia ar trebui sa fie o lectie ?
  2. Bogdan Baltazar te urasc!!
  3. Guvernarea nu e concurs de frumuseţe
  4. Poate cine știe…
  5. Vreau si eu stiri...Cine mi le da ?
  6. Dinamo la Waterloo
  7. Gusa,Cosmin Gusa...
  8. Eurabia, un continent pe cale de aparitie !!
  9. Într-o cutã
  10. Antonia si gaura neagra a inteligentei
  11. O poveste POLITISTA, plina de mister !!!
  12. Gind nemiscat
  13. Abonament la bordel
  14. Aproape
  15. Cafea
  16. Disperare
  17. Suna-L pe Dumnezeu !
  18. Muzeul National de Arta al Romaniei
  19. N-aș fi crezut
  20. Irinel mai tare ca Osama şi Oana mai tare ca Obama!

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii