Adrian Furnicã

Arhiva - 12 Ianuarie 2010

Adio, realitate

Sã tragem linia și sã adunãm
Începând cu ce-a fost mai bun:
Un pic de fericire
Când te-am ținut de mânã prima oarã
O beție cruntã când m-ai privit în ochi,
Cu adevãrat,
Nu ca pânã atunci
O amețealã mare dupã primul sãrut,
Doamne, ce scurt a fost…
Și o lacrimã de bine ai venit


Alte articole:

  1. Calugarul Ponta de la schitul PSD
  2. Şi tăcerea omoară sau cum aplică biserica politica struţului
  3. Adelina Pestritu.Atit.
  4. O mare de timpiti ne inunda !
  5. Berlinul nu a auzit de Bote
  6. Poezie pentru Ioana din clasa a 2-a
  7. Codul roz dauneaza portofelului
  8. Sa ne faca Bianca lista meseriilor pe care le-a incercat
  9. În direcția ta
  10. Gind de zbor
  11. Cuvinte mai moi
  12. Crudul destin al lui Crudu
  13. Să guverneze ăştia peste malluri
  14. Ce au in comun sexul si Grebla ?
  15. Striptease-ul dauneaza grav carierei
  16. Poezie amarã
  17. Nud îmbãtãtor
  18. Gind linistit
  19. Super coruptibila Romanie
  20. Gind de licitatie

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii