Adrian Furnicã

Discriminarea lui Marian Vanghelie

Oare Marian Vanghelie o sa se simta discriminat pentru ca a fost invitat sa intre intr-o cladire numita Casa Alba ( care este!). Eu ma gindesc ca n-ar fi rau daca ar putea sa infrateasca Washington Monument cu Zabrauti si Bronx-ul din New York cu Ferentariul. In felul acesta util si placut ar putea sa vopseasca obeliscul in culorile blocurilor de pe Calea Rahovei. Si daca da si o mica spaga isi poate agata in arborele genealogic, undeva mai jos bineinteles si pe Kunta Kinte.

Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. Botezatu are carte ?
  2. Primavara
  3. Tichia de margaritar redivivus
  4. Bodnariu....Cazul Bodnariu ?
  5. Anti hypermarket-uri
  6. Platon nu stie sa munceasca bai prostilor !
  7. Morti cu reclame
  8. Si ziceti ca am eu ceva cu Oprescu!
  9. Va place Brahms ? Dar salamul ?
  10. Sa moara bancherii de oftica
  11. Mai ramine sa ardem vrajitoare la Universitate
  12. Olanda. Tara de drogati...
  13. Oana Zavoranu se simte cintareata
  14. Sa se faca...mall-uri ! Si mall-uri se facura!
  15. Codul roz dauneaza portofelului
  16. Misu Predescu, cel mai tare producator de film si tv din Roamania
  17. Oprescu ma uraste in continuare
  18. Chiar s-a terminat ?
  19. Moartea nu mai vine pe banda de magnetofon
  20. Bizonul corporatist

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii