Adrian Furnicã

Discriminarea lui Marian Vanghelie

Oare Marian Vanghelie o sa se simta discriminat pentru ca a fost invitat sa intre intr-o cladire numita Casa Alba ( care este!). Eu ma gindesc ca n-ar fi rau daca ar putea sa infrateasca Washington Monument cu Zabrauti si Bronx-ul din New York cu Ferentariul. In felul acesta util si placut ar putea sa vopseasca obeliscul in culorile blocurilor de pe Calea Rahovei. Si daca da si o mica spaga isi poate agata in arborele genealogic, undeva mai jos bineinteles si pe Kunta Kinte.

Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. Marius Ghenea scriitorul...
  2. Nu-mi ajunge Oana si Moni ! Hop si Tatoiu !
  3. Si celalalt Cristea pleca de la Dinamo...
  4. Laurette rimeaza cu trompete !
  5. Sfinta tinerete legionara
  6. De ce oare sintem atit de legati de bulgari ?
  7. Tichia de margaritar redivivus
  8. Vreau prostitutie
  9. Azi e o zi istorica
  10. Benzina pentru fraieri
  11. Inca un pasaj inutil...
  12. Imi cer scuze. Pe omul in cauza il cheama Cozmin si e un....
  13. Rizi de mori Raiffeisen Bank, mori !!
  14. Cit de prosti ne crede Cozmin Gusa?
  15. Si mumiile pling citeodata
  16. Cum mi-a devenit Osama Bin Laden simpatic
  17. Va place Brahms ? Dar salamul ?
  18. Sa ne salveze cineva de Monica Tatoiu
  19. Cum isi bate joc HP de parteneri
  20. Oprescu ma uraste in continuare

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii