Adrian Furnicã

Arhiva - 14 Martie 2013

Despre claponii fricosi cu trompeta

Scriu pe blog pentru ca asa imi place. In mare parte, scriu pentru mine, ca o refulare. Comunic, strig, injur, ma rog, protestez, polemizez, ma cert, ma enervez de unul singur. In final rezultanta e un text care imbraca in cuvinte o stare. Oamenii pot citi sau pot refuza mesajul meu care desi este nascut din frustrari personale se vrea un strigat care poate sa nu fie in pustiu. In final, scrisul in public este o aventura si un act de curaj. Inseamna expunere si marturisire dar si dorinta de a naste o dezbatere…Si dupa cum se poate vedea, nu ma ascund dupa pseudonime, porecle, nickname-uri, ba chiar imi dau si o adresa de mail.
Si acum intervine partea cea mai suparatoare. Bine mai baieti si fete, daca va sint atit de nesuferit, daca sint atit de enervant si va asigur ca voi continu ...


Alte articole:

  1. Toata lumea minte
  2. Gind intrebare
  3. Sindicatul , mon amour!
  4. Unduiri
  5. De ce ne urăşti Sorin Oprescu?
  6. Si celalalt Cristea pleca de la Dinamo...
  7. Zoe Petre, mare politician...
  8. În mine parte
  9. Dizolvarea parlamentului ar fi o solutie ?
  10. Fotbalul trebuie interzis
  11. Mihaela Radulescu si oportunitatea de a tacea !
  12. Inventar
  13. Poate cine știe…
  14. Gindul trei
  15. Religia in scoala ? Doar cu bon fiscal !
  16. Sa ne salveze cineva de Monica Tatoiu
  17. Incertitudine
  18. Cerere catre Dumnezeu...Pe cind asta si in Romania ?
  19. Gusa,Cosmin Gusa...
  20. La dracu cu Pasarea Phoenix

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii