Adrian Furnicã

Arhiva - 7 Martie 2013

De ce l-am votat pe Varujan Pambuccian

Cu multi ani in urma eram la un eveniment al revistei Chip care s-a incheiat cu binecunoscutul chef de “dupa”…La un moment dat m-am asezat la o masa cu mai multe persoane. Printre ele, un barbaos impunator cu voce grava si cu un aer sfatos. Nu stiam cine e dar din discutii am inteles ca era o persoana cunsocuta. Dar pe mine nu ma interesa. Asa ca am intrat in vorba cu toata “masa” si bineinteles si cu…barbosul. Incet, incet mi-am dat seama ca vocea imi era cunoscuta. De unde ? Apoi am inteles. De la radio. Si brusc mi s-au aprins beculetele. Era Varujan Pambuccian, cel cu emisiunea de internet de la nu mai stiu ce post din FM-ul romanesc. Il ascultam in masina cu senzatia ca sint singurul ascultator, din cauza nivelului de informatie. Acum nu ca eram eu un extraordinar cunoscat ...


Alte articole:

  1. 35 de ani dupa
  2. Rock-ul ca religie
  3. Gind despre ginduri
  4. Înãuntru fãrã de sfârșit
  5. Gind intrebare
  6. Cine a fost ciine ramine jigodie ?
  7. Geometria iubirii
  8. Pescarusul lui Claudiu Goga sau Cehov contemporanul la Teatrul de Comedie
  9. Noi
  10. De ce imi urasc conducatorii ?
  11. Masina germana merge si cu apa daca vrea ea !
  12. Gind de nebucurie
  13. Proiect de lege impotriva prostirii
  14. Mama, sint celebru...mi-am zis
  15. Vreau si eu stiri...Cine mi le da ?
  16. Univers infinit de plăceri
  17. Minunea de a fi existat
  18. Antonescu Robespierre
  19. Gind de toamna
  20. O multime de prosti

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii