Adrian Furnicã

Toata lumea minte

Esta 1 aprilie, ziua pacalelilor. Dupa cum ma asteptam Pasajul Basarab n-a fost inaugurat. Bineinteles ca s-au gasit diferite motive. Acum, datorita unor senzori de alerta in caz de cutremur zice-se, se amina darea in folosinta. Hai sa fim seriosi. Pasajul de fapt nu e terminat. Se trage tare pe ultima suta de metri ca sa se recupereze timpul pierdut. Primarul felcer tace si se ascunde dupa ce si-a dat seama ca gura bogata mai bate si fundul citeodata si dupa ce a constatat ca e varza cu declaratiile lui ultrasforaitoare prin care inaugura constructia ba de 1 martie , ba la sfirsitul lunii , ba la 1 aprilie acum evita sa mai apara in public. Daca nu era dezastrul din Japonia ar fi trebuit sa gaseasca alte pretexte pentru aminare. Sau mai bine zis alte minciuni. In plus imi aduc aminte cit au laudat super vopseaua cu care vor acoperi mindretea de pasaj. Ca e anti apa, anti inghet, anti molii si asa mai departe. Au dat cu ea pe un colt de beton si dupa aia au obosit. Dupa cum se vede deci, toata lumea minte. Nu numai guvernul ci si primarul general independent. Pai daca minte Crin ca-si ia salariu meritat de la parlament si el de fapt chiuleste pe rupte, daca minte Boc ca am iesit din recesiune, Felix ca e curat ca lacrima si Ponta ca e mare barbat gata sa fie prim ministru, de ce sa nu minta si sora 13, primarul minune, acest Bat Man al inaugurarilor ce va sa vie? La mai mare dom' primar ! Si candidaturi multilpe ( Doamne fereste ! Am glumit)

Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. O multime de prosti
  2. Mihaela Radulescu arde distantele...
  3. Mai ramine sa ardem vrajitoare la Universitate
  4. Nu exista vina cloectiva
  5. Ciuma generala si pelagra de sector !!!
  6. Rusine poporului care te asculta
  7. Cum sa devi din actor bun politician prost
  8. Primavara
  9. Aveam o parere buna despre Lucian Avramescu
  10. Cit de prosti ne crede Cozmin Gusa?
  11. Nu mai am chef de francezi cu gura mare
  12. Sa ne salveze cineva de Monica Tatoiu
  13. Sfinta tinerete legionara
  14. Relansarea economica e sigura asa
  15. Cum mi-a devenit Osama Bin Laden simpatic
  16. De ce oare sintem atit de legati de bulgari ?
  17. Sint curios sa citesc si eu...
  18. CNSAS ar trebui sa fie un loc obligatoriu de trecere
  19. Mi-e o sila infinita !
  20. Grava problema a opozitiei

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii