Adrian Furnicã

Toata lumea minte

Esta 1 aprilie, ziua pacalelilor. Dupa cum ma asteptam Pasajul Basarab n-a fost inaugurat. Bineinteles ca s-au gasit diferite motive. Acum, datorita unor senzori de alerta in caz de cutremur zice-se, se amina darea in folosinta. Hai sa fim seriosi. Pasajul de fapt nu e terminat. Se trage tare pe ultima suta de metri ca sa se recupereze timpul pierdut. Primarul felcer tace si se ascunde dupa ce si-a dat seama ca gura bogata mai bate si fundul citeodata si dupa ce a constatat ca e varza cu declaratiile lui ultrasforaitoare prin care inaugura constructia ba de 1 martie , ba la sfirsitul lunii , ba la 1 aprilie acum evita sa mai apara in public. Daca nu era dezastrul din Japonia ar fi trebuit sa gaseasca alte pretexte pentru aminare. Sau mai bine zis alte minciuni. In plus imi aduc aminte cit au laudat super vopseaua cu care vor acoperi mindretea de pasaj. Ca e anti apa, anti inghet, anti molii si asa mai departe. Au dat cu ea pe un colt de beton si dupa aia au obosit. Dupa cum se vede deci, toata lumea minte. Nu numai guvernul ci si primarul general independent. Pai daca minte Crin ca-si ia salariu meritat de la parlament si el de fapt chiuleste pe rupte, daca minte Boc ca am iesit din recesiune, Felix ca e curat ca lacrima si Ponta ca e mare barbat gata sa fie prim ministru, de ce sa nu minta si sora 13, primarul minune, acest Bat Man al inaugurarilor ce va sa vie? La mai mare dom' primar ! Si candidaturi multilpe ( Doamne fereste ! Am glumit)

Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. Hai sa te prostesc si eu putin !
  2. Cum sa devi din actor bun politician prost
  3. Ioan Grosan si colaborarea cu securitatea
  4. 35 de ani dupa
  5. Gheorghe Udriste citeste ziarul pe net !!
  6. Nu numai Inna l-a blestemat pe Trastariu
  7. Ce inseamna "cu finalizare?"
  8. Oprescu si hypermarket-urile
  9. Cite soacre suporti ?
  10. Mihaela Radulescu si oportunitatea de a tacea !
  11. Gusa,Cosmin Gusa...
  12. Sebastian Ghita mi-a devenit si mai simpatic
  13. Lacrimile imi uda barba
  14. Dinamo la Waterloo
  15. Prostia ca tel suprem
  16. Muzeul National de Arta al Romaniei
  17. O mare de timpiti ne inunda !
  18. Ce nu intelege domnul Antonescu
  19. Cel mai plingacios dintre antrenori
  20. Imi cer scuze. Pe omul in cauza il cheama Cozmin si e un....

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii