Adrian Furnicã

Toata lumea minte

Esta 1 aprilie, ziua pacalelilor. Dupa cum ma asteptam Pasajul Basarab n-a fost inaugurat. Bineinteles ca s-au gasit diferite motive. Acum, datorita unor senzori de alerta in caz de cutremur zice-se, se amina darea in folosinta. Hai sa fim seriosi. Pasajul de fapt nu e terminat. Se trage tare pe ultima suta de metri ca sa se recupereze timpul pierdut. Primarul felcer tace si se ascunde dupa ce si-a dat seama ca gura bogata mai bate si fundul citeodata si dupa ce a constatat ca e varza cu declaratiile lui ultrasforaitoare prin care inaugura constructia ba de 1 martie , ba la sfirsitul lunii , ba la 1 aprilie acum evita sa mai apara in public. Daca nu era dezastrul din Japonia ar fi trebuit sa gaseasca alte pretexte pentru aminare. Sau mai bine zis alte minciuni. In plus imi aduc aminte cit au laudat super vopseaua cu care vor acoperi mindretea de pasaj. Ca e anti apa, anti inghet, anti molii si asa mai departe. Au dat cu ea pe un colt de beton si dupa aia au obosit. Dupa cum se vede deci, toata lumea minte. Nu numai guvernul ci si primarul general independent. Pai daca minte Crin ca-si ia salariu meritat de la parlament si el de fapt chiuleste pe rupte, daca minte Boc ca am iesit din recesiune, Felix ca e curat ca lacrima si Ponta ca e mare barbat gata sa fie prim ministru, de ce sa nu minta si sora 13, primarul minune, acest Bat Man al inaugurarilor ce va sa vie? La mai mare dom' primar ! Si candidaturi multilpe ( Doamne fereste ! Am glumit)

Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. De ce oare sintem atit de legati de bulgari ?
  2. Si celalalt Cristea pleca de la Dinamo...
  3. Berlinul nu a auzit de Bote
  4. Premiile cururilor !!
  5. Sondaj de opinie...
  6. Monica Tatoiu recidiveaza
  7. Nimeni nu are rest in magazine ?
  8. Olanda. Tara de drogati...
  9. Poveste homosexualului care a ales sa respire pe cur !!!
  10. Se imparte natiunea in doua ?
  11. Raspuns la raspunsul lui Selly
  12. Mascariciul regelui se aproie de tron !
  13. Laurette rimeaza cu trompete !
  14. Tichia de margaritar redivivus
  15. Vreau si eu stiri...Cine mi le da ?
  16. Mi-e o sila infinita !
  17. 35 de ani dupa
  18. Inainte sa beti Pepsi, strecurati-l printr-un tifon gros care retine chip-urile. Puneti-le intr-un recipient de plastic incet sa nu se sparga, scuturati bine pina se omogenizeaza, adaugati putin sampon si spalati-va bine pe cap. Cu ochii larg deschisi veti prinde posturi straine, cu ochiul drept porniti masina de spalat, cu stingul fierul de calcat, cu gura cascata raspundeti la aplelul telefonic, daca clatinati capul aprindeti lumina prima data, scuturati din nou si o stingeti. Atentie ca daca stranutati declanasati o reactie in lant care poate declansa un razboi atomic. Spasiba balsoi ! P.S. : Pentru alte trucuri scrieti-mi in privat.
  19. Cine nu-i cu mine nu e impotriva mea
  20. Zoe Petre, mare politician...

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii