Adrian Furnicã

Impozitul pe prostie si pe fudulie

De cvea vreme sintem asaltati de stiri care anunta cu surle si trimbite tirguri de nunti! Apar tot felul de fatuci care mai de care mai stiitoare de tendinte si cu un aer profesional cu aroma de grebla ne sfatuiesc cum sa se imbrace miresele anul asta. Zice una:"Nu mai e la moda anul asta albul mat ci culoarea untului turbat". Zau? Nu mai spune !!Pai cam cite toalete si rochii de nunta schimba o femeie intr-o viata? Doua, trei, cinci? Pai adica la nunta de anul asta port unt rinced si la anul o sa port violet mustar? Si dupa aia ? Asta trecind peste imbecilitatea de a cheltui o caruta de bani pe o rochie pe care cu siguranta o pui o singura data in viata. Ca doar la nunta urmatoare nu o pui tot pe asta. Si dupa aia o lasi mostenire? Pai daca in anul in care se casatoreste fata ta se poarte culoarea untului verde sau a prazului congelat? Stiu, stiu o sa sara de fund in sus o sumedenie de fatuci cu gura mare spunind ca e cea mai importanta zi din viata lor. Adicatalea cam la asta se rezuma existenta unei femei. Sa puna capastru pe viata aluia si pentru asta foloseste la potcovit o rochie scumpa si inutila ca sa marcheze cu bani multi succesul. Nu s-ar putea sa-si ia duduile cite o chestie simpla, moderna, in ton cu timpurile, la pret mediu ponderat care sa sublinieze emotia si secretul unirii destinelor cu un barbat? Pai atunci daca te impopotonezi cu ditamai paleasca cind te mariti de ce nu iti faci o rochie deosebita si cind divortezi?. Adica sa marchezi evenimentul si cind scapi nu numai cind te bagi. Altfel te bate ala matol daca ai avut o super rochie. Si apoi sa facem si niste agentii si tirguri cu rochii speciale de botez, inmormintare, nastere ( altfel te sui pe masa de nasteri cu o rochie cu cristale Swarowsky), ore suplimentare si asa mai departe. Si sa te ti stire:" Anul asta la inmormintari nu se mai poarta negru pentru ca e demodat. Incercati o rochie de matase rosie cu pampon caramiziu si cristale de Boemia asezoanta cu strampi viloeti si cizmulite de cauciuc verde" Dar de fapt de ce ma mir? Cineva trebuie sa plateasca si impozitul pe prostie dar si pe fudulie.

Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. Nu mai am chef de francezi cu gura mare
  2. Bogdan Hossu si sclavagismul modern
  3. Declaratie in exclusivitate pentru site-ul meu
  4. Nu stim sa protestam
  5. Hai sa te prostesc si eu putin !
  6. Mai ramine sa ardem vrajitoare la Universitate
  7. Lacrimile imi uda barba
  8. O multime de prosti
  9. Moartea ca si sexul vinde cel mai bine
  10. Imposibila casatorie va avea loc?
  11. Flacara violet
  12. Urmarire sexuala ?
  13. Ziua cind a murit onoarea
  14. O "casuta" cu 6 camere
  15. Berlinul nu a auzit de Bote
  16. Ia mai da-i Dracului pe toti !!
  17. Bote a filmat in Gradina Botanica
  18. Sorin Oprescu minte sau se inseala?
  19. Sondaj de opinie...
  20. Ferrari a ajuns emblema prostiei

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii