Adrian Furnicã

Abonament la bordel







Pe vremea aia nu existau valorile profund ortodoxe invocate de Grebla pentru respingerea legii prostitutiei?


Este din 1930


Sint convins ca pe vremea aceea valorile invocate de Grebla erau cu adevarat profunde iar fenomenul prostitutiei era legiferat corect. In plus societatea in ansamblu nu propavaduia prostitutia atit de agresiv ca astazi. Nu stiu cum a disparut legea asta dupa razboi, cum a fost abrogata. Cel mai bine ar fi ca domnul Prigoana sa vada daca nu cumva este inca in vigoare. Asta ar fi chiar de ris. Ipocrizia acestor politicieni e de-a dreptul mareata. De frica BOR ca nu cumva sa scoata in parohii vreo vorba impotriva lor le cauta in coarne dragutilor de prelati ceva de speriat, ca doar se apropie alegerile. Sa speram ca macar dupa aia o sa treaca legea asta.

      Comentarii (1):

PENTRU FETELE SARACE O SOLUTIE DECENTA ESTE CASATORIA.

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. CNSAS ar trebui sa fie un loc obligatoriu de trecere
  2. Rusine poporului care te asculta
  3. Flacara violet
  4. Impotenta ca stare nationala
  5. Daca ar fi mute ?
  6. Mihaela Radulescu arde distantele...
  7. Si daca Crin Antonescu va chiuli ?
  8. Inca un pasaj inutil...
  9. Si ziceti ca am eu ceva cu Oprescu!
  10. Sa arda hotelurile !!
  11. Bizonul corporatist
  12. Aveam o parere buna despre Lucian Avramescu
  13. Imi cer scuze. Pe omul in cauza il cheama Cozmin si e un....
  14. Trump, Trump, uber alles !!!
  15. Ziua cind a murit onoarea
  16. Monica Tatoiu refuzata si de canibali...
  17. Doua curve si un idiot.
  18. Berlinul nu a auzit de Bote
  19. Realitatea TV si umorul
  20. De ce domnule ziarist sa murim pentru tine ?

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii