Adrian Furnicã

Arhiva - 1 Martie 2013

Prieteni de la Microsoft, respect. Boului, nu

Sint in piata de IT din Romania din 1983. Suna ciudat ? Poate pentru cei mai tineri, ca pentru cei de o virsta cu mine suna perfect. Nu are rost sa fac aici apologia industriei IT din Romania pentru ca nu la asta voiam sa ma refer. Voi trece la subiect amintind doar in treacat ca a fost un moment in care tara noastra era al doilea exportator mondial de tehnica de calcul din lume produsa integral aici si ca exportul de microprocesoare 8080 si Z 80 se facea exclusive din platforma Baneasa in toata Europa.
In piata IT postcomunista am intrat in 1992 iar in 1996 am devenit partener Microsoft la insistentele lui Dan Bulucea, caruia ii multumesc.. Stiu ca am fost de multe ori un partener incomod dar macar am spus lucrurilor pe nume. Si am primit acelasi tratament. Mi-a prins bine. Am invat ...


Alte articole:

  1. Hibernare
  2. Gemenii Toxici vor să guverneze!
  3. Inca un matinal de poveste
  4. Sint un extraterestru
  5. S-o împăiaţi pe Brigitte Bardot
  6. O lume fara iubire (neterminata)
  7. Ceausescu pfuu, pfuu, pfuu !!!
  8. Cum te iubesc
  9. Managerul Daniel si Catedrala ca simbol al trufiei
  10. Fotbalul se joacă în altă parte
  11. Pinochio de România
  12. Să jure şefii de sindicate din vămi!
  13. Nu numai Inna l-a blestemat pe Trastariu
  14. The Wall...sa darimam odata Zidul asta !!!
  15. Încã o lacrimã...
  16. Prostia si nesimtirea sint pandemice
  17. Si daca Crin Antonescu va chiuli ?
  18. Sa sune mobilizarea, sa ne dea cite o pusca la fiecare !!!
  19. Bodnariu....Cazul Bodnariu ?
  20. Ce au in comun sexul si Grebla ?

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii