Adrian Furnicã

Arhiva - 1 Martie 2013

Prieteni de la Microsoft, respect. Boului, nu

Sint in piata de IT din Romania din 1983. Suna ciudat ? Poate pentru cei mai tineri, ca pentru cei de o virsta cu mine suna perfect. Nu are rost sa fac aici apologia industriei IT din Romania pentru ca nu la asta voiam sa ma refer. Voi trece la subiect amintind doar in treacat ca a fost un moment in care tara noastra era al doilea exportator mondial de tehnica de calcul din lume produsa integral aici si ca exportul de microprocesoare 8080 si Z 80 se facea exclusive din platforma Baneasa in toata Europa.
In piata IT postcomunista am intrat in 1992 iar in 1996 am devenit partener Microsoft la insistentele lui Dan Bulucea, caruia ii multumesc.. Stiu ca am fost de multe ori un partener incomod dar macar am spus lucrurilor pe nume. Si am primit acelasi tratament. Mi-a prins bine. Am invat ...


Alte articole:

  1. În spatele urechii
  2. Fotbalul trebuie interzis
  3. Întuneric
  4. Fantoma din sectorul 6
  5. Somnul de dinainte
  6. Gind intrebare
  7. Cristian Paturca, un om uitat
  8. Nea Gogu de la scularie
  9. Mihaela Radulescu si oportunitatea de a tacea !
  10. Mi-e o sila infinita !
  11. Cu o secundã mai târziu
  12. Citi prieteni aveti de fapt ?
  13. Îmbrãcatã în luminã
  14. Prostia ca tel suprem
  15. Sint curios sa citesc si eu...
  16. Gindul opt
  17. Natura moarta cu politicieni si inundatii
  18. Când vei pleca
  19. În urma mea
  20. Hipsterul de Bucuresti

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii