Adrian Furnicã

O multime de prosti

Am vazut o multime de prosti la mormintul lui Ceausescu. Apoi o multime de destepti pe la televizor vorbind despre astia dintii. Astia, desteptii isi dau coate ca vezi Doamne cit sint ei de superiori. Un actor si un poet sint smecherii principali. Silviu Biris si Florin Iaru. Isi mai da cu parerea si Cartianu. Il toaca pe un baiat, Angheluta, memebru al nu stiu carui partid comunist de pe plaiurile mioritice. M-am lamurit ce tari sint cu totii. Sper ca pe Ceausescu sa nu-l arda ca in comunism. Adica atinci cind e smoala nu-s carbuni, cind sint carbuni e spart ceaunul si cind sint de toate n-au chef dracii sa munceasca. Ma duc sa ma culc fericit ca regimul comunist a cazut. Sper sa n-am vreun cosmar cu Ion Iliescu. Pe final inainte de inchiderea televizorului il aud pe Biris vorbind despre cum a fost, el avind 16 ani la revolutie. Splendid. Relevant. Maret. Pe bune ca mi-e mai simpatic saracu Angheluta asta. E atit de candid in tembelismul lui incit devine simpatic. Doamne ce tara !

Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. Cit de important esti ?
  2. Oprescu si hypermarket-urile
  3. Grava problema a opozitiei
  4. Vreau prostitutie
  5. Doua curve si un idiot.
  6. HP Romania sau cum sa-ti tragi un glont in picior
  7. Ginditul de doua ori ca forma a ipocriziei
  8. Mi-e o sila infinita !
  9. Stadionul fantoma
  10. Sfinta tinerete legionara
  11. Antonia si gaura neagra a inteligentei
  12. Sebastian Ghita mi-a devenit si mai simpatic
  13. Relansarea economica e sigura asa
  14. Cite soacre suporti ?
  15. Sint curios sa citesc si eu...
  16. Bendeac asta nu ma lasa in pace !!
  17. Cum mi-a devenit Osama Bin Laden simpatic
  18. Finantarea TVR
  19. Ce inseamna "cu finalizare?"
  20. Oprescu ma uraste in continuare

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii