Adrian Furnicã

O multime de prosti

Am vazut o multime de prosti la mormintul lui Ceausescu. Apoi o multime de destepti pe la televizor vorbind despre astia dintii. Astia, desteptii isi dau coate ca vezi Doamne cit sint ei de superiori. Un actor si un poet sint smecherii principali. Silviu Biris si Florin Iaru. Isi mai da cu parerea si Cartianu. Il toaca pe un baiat, Angheluta, memebru al nu stiu carui partid comunist de pe plaiurile mioritice. M-am lamurit ce tari sint cu totii. Sper ca pe Ceausescu sa nu-l arda ca in comunism. Adica atinci cind e smoala nu-s carbuni, cind sint carbuni e spart ceaunul si cind sint de toate n-au chef dracii sa munceasca. Ma duc sa ma culc fericit ca regimul comunist a cazut. Sper sa n-am vreun cosmar cu Ion Iliescu. Pe final inainte de inchiderea televizorului il aud pe Biris vorbind despre cum a fost, el avind 16 ani la revolutie. Splendid. Relevant. Maret. Pe bune ca mi-e mai simpatic saracu Angheluta asta. E atit de candid in tembelismul lui incit devine simpatic. Doamne ce tara !

Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. Prima zi de normalitate in Romania...
  2. Miine e ziua mea de nastere !
  3. Stai sa vezi..
  4. Declaratie in exclusivitate pentru site-ul meu
  5. Cine pe cine a otravit ?
  6. Ferrari a ajuns emblema prostiei
  7. Ce au in comun sexul si Grebla ?
  8. Va place Brahms ? Dar salamul ?
  9. Cacatul artistului e mai ieftin in Black Friday !!!
  10. Proiect de lege impotriva prostirii
  11. Trump, Trump, uber alles !!!
  12. Sex shop de partid
  13. Ciuma generala si pelagra de sector !!!
  14. Moartea nu mai vine pe banda de magnetofon
  15. Morti cu reclame
  16. Bogdan Baltazar te urasc!!
  17. Prostia si nesimtirea sint pandemice
  18. Draga Orange Romania...
  19. Mihaela Radulescu....lasa-ne
  20. Rusine poporului care te asculta

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii