Adrian Furnicã

O multime de prosti

Am vazut o multime de prosti la mormintul lui Ceausescu. Apoi o multime de destepti pe la televizor vorbind despre astia dintii. Astia, desteptii isi dau coate ca vezi Doamne cit sint ei de superiori. Un actor si un poet sint smecherii principali. Silviu Biris si Florin Iaru. Isi mai da cu parerea si Cartianu. Il toaca pe un baiat, Angheluta, memebru al nu stiu carui partid comunist de pe plaiurile mioritice. M-am lamurit ce tari sint cu totii. Sper ca pe Ceausescu sa nu-l arda ca in comunism. Adica atinci cind e smoala nu-s carbuni, cind sint carbuni e spart ceaunul si cind sint de toate n-au chef dracii sa munceasca. Ma duc sa ma culc fericit ca regimul comunist a cazut. Sper sa n-am vreun cosmar cu Ion Iliescu. Pe final inainte de inchiderea televizorului il aud pe Biris vorbind despre cum a fost, el avind 16 ani la revolutie. Splendid. Relevant. Maret. Pe bune ca mi-e mai simpatic saracu Angheluta asta. E atit de candid in tembelismul lui incit devine simpatic. Doamne ce tara !

Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. Monica Tatoiu recidiveaza
  2. Bogdan Baltazar te urasc!!
  3. Oprescu ma uraste in continuare
  4. Arheologia saboteaza Romania
  5. Declaratie in exclusivitate pentru site-ul meu
  6. Si mumiile pling citeodata
  7. Cretinii recidiveaza
  8. Bendeac asta nu ma lasa in pace !!
  9. Mihaela Radulescu a enervat niste mafioti
  10. Mihaela Radulescu si oportunitatea de a tacea !
  11. Fujitsu a devenit brand romanesc
  12. Exista o multime de cucoane cu probleme
  13. De ce oare sintem atit de legati de bulgari ?
  14. Imposibila casatorie va avea loc?
  15. Cacatul artistului e mai ieftin in Black Friday !!!
  16. Primavara
  17. Papagalul national a facut in pantaloni
  18. Cum mi-a devenit Osama Bin Laden simpatic
  19. Articol imbecil in Romania Libera...
  20. Baba Dochia e la televizor

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii