Adrian Furnicã

O multime de prosti

Am vazut o multime de prosti la mormintul lui Ceausescu. Apoi o multime de destepti pe la televizor vorbind despre astia dintii. Astia, desteptii isi dau coate ca vezi Doamne cit sint ei de superiori. Un actor si un poet sint smecherii principali. Silviu Biris si Florin Iaru. Isi mai da cu parerea si Cartianu. Il toaca pe un baiat, Angheluta, memebru al nu stiu carui partid comunist de pe plaiurile mioritice. M-am lamurit ce tari sint cu totii. Sper ca pe Ceausescu sa nu-l arda ca in comunism. Adica atinci cind e smoala nu-s carbuni, cind sint carbuni e spart ceaunul si cind sint de toate n-au chef dracii sa munceasca. Ma duc sa ma culc fericit ca regimul comunist a cazut. Sper sa n-am vreun cosmar cu Ion Iliescu. Pe final inainte de inchiderea televizorului il aud pe Biris vorbind despre cum a fost, el avind 16 ani la revolutie. Splendid. Relevant. Maret. Pe bune ca mi-e mai simpatic saracu Angheluta asta. E atit de candid in tembelismul lui incit devine simpatic. Doamne ce tara !

Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. Vanghelie e cel mai tare
  2. Bizonul corporatist
  3. Cine a fost ciine ramine jigodie ?
  4. Sondaj de opinie...
  5. Jacobs recidiveaza cu reclamele idioate
  6. Cretinii recidiveaza
  7. Calugarul Ponta de la schitul PSD
  8. Inca un pasaj inutil...
  9. Hai sa te prostesc si eu putin !
  10. Sa ne faca Bianca lista meseriilor pe care le-a incercat
  11. Doua curve si un idiot.
  12. Stiti cit de tare ma enerveaza ???
  13. Dan Tapalaga te urasc si pe tine !!
  14. Declaratie in exclusivitate pentru site-ul meu
  15. Ziua cind a murit onoarea
  16. Sint curios sa citesc si eu...
  17. Sa moara bancherii de oftica
  18. Prostia ca tel suprem
  19. Relansarea economica e sigura asa
  20. 35 de ani dupa

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii