Adrian Furnicã

O multime de prosti

Am vazut o multime de prosti la mormintul lui Ceausescu. Apoi o multime de destepti pe la televizor vorbind despre astia dintii. Astia, desteptii isi dau coate ca vezi Doamne cit sint ei de superiori. Un actor si un poet sint smecherii principali. Silviu Biris si Florin Iaru. Isi mai da cu parerea si Cartianu. Il toaca pe un baiat, Angheluta, memebru al nu stiu carui partid comunist de pe plaiurile mioritice. M-am lamurit ce tari sint cu totii. Sper ca pe Ceausescu sa nu-l arda ca in comunism. Adica atinci cind e smoala nu-s carbuni, cind sint carbuni e spart ceaunul si cind sint de toate n-au chef dracii sa munceasca. Ma duc sa ma culc fericit ca regimul comunist a cazut. Sper sa n-am vreun cosmar cu Ion Iliescu. Pe final inainte de inchiderea televizorului il aud pe Biris vorbind despre cum a fost, el avind 16 ani la revolutie. Splendid. Relevant. Maret. Pe bune ca mi-e mai simpatic saracu Angheluta asta. E atit de candid in tembelismul lui incit devine simpatic. Doamne ce tara !

Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. Arheologia saboteaza Romania
  2. Flacara violet
  3. Cum mi-a devenit Osama Bin Laden simpatic
  4. Nu stim sa protestam
  5. Mascariciul regelui se aproie de tron !
  6. Cit de prosti ne crede Cozmin Gusa?
  7. Nu exista vina cloectiva
  8. Sex shop de partid
  9. De ce domnule ziarist sa murim pentru tine ?
  10. Impozitul pe prostie si pe fudulie
  11. Cacatul artistului e mai ieftin in Black Friday !!!
  12. Mama prostilor e mereu gravida !
  13. Cel mai plingacios dintre antrenori
  14. Sfinta tinerete legionara
  15. Rizi de mori Raiffeisen Bank, mori !!
  16. Si celalalt Cristea pleca de la Dinamo...
  17. Va place Brahms ? Dar salamul ?
  18. Sa se faca...mall-uri ! Si mall-uri se facura!
  19. Nu numai Inna l-a blestemat pe Trastariu
  20. Anti hypermarket-uri

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii