Adrian Furnicã

O multime de prosti

Am vazut o multime de prosti la mormintul lui Ceausescu. Apoi o multime de destepti pe la televizor vorbind despre astia dintii. Astia, desteptii isi dau coate ca vezi Doamne cit sint ei de superiori. Un actor si un poet sint smecherii principali. Silviu Biris si Florin Iaru. Isi mai da cu parerea si Cartianu. Il toaca pe un baiat, Angheluta, memebru al nu stiu carui partid comunist de pe plaiurile mioritice. M-am lamurit ce tari sint cu totii. Sper ca pe Ceausescu sa nu-l arda ca in comunism. Adica atinci cind e smoala nu-s carbuni, cind sint carbuni e spart ceaunul si cind sint de toate n-au chef dracii sa munceasca. Ma duc sa ma culc fericit ca regimul comunist a cazut. Sper sa n-am vreun cosmar cu Ion Iliescu. Pe final inainte de inchiderea televizorului il aud pe Biris vorbind despre cum a fost, el avind 16 ani la revolutie. Splendid. Relevant. Maret. Pe bune ca mi-e mai simpatic saracu Angheluta asta. E atit de candid in tembelismul lui incit devine simpatic. Doamne ce tara !

Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. Stirile de rahat sint perene
  2. Mai ramine sa ardem vrajitoare la Universitate
  3. Si mumiile pling citeodata
  4. 164 de mistreti
  5. Mama, sint celebru...mi-am zis
  6. Flacara violet
  7. Inca un matinal de poveste
  8. Va place Brahms ? Dar salamul ?
  9. Ia mai da-i Dracului pe toti !!
  10. Trump, Trump, uber alles !!!
  11. Antonia si gaura neagra a inteligentei
  12. Jacobs recidiveaza cu reclamele idioate
  13. Ferrari a ajuns emblema prostiei
  14. Sa arda hotelurile !!
  15. Dragostea si Revolutia
  16. Avertizare extrem de serioasa!!
  17. Anti hypermarket-uri
  18. Sa moara bancherii de oftica
  19. Miine e ziua mea de nastere !
  20. Calin Hera de la Evenimentul Zilei ma face prost.

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii