Adrian Furnicã

Azi e o zi istorica

Azi ar fi fost ziua de nastere a bunicii mele. Evident ca pe vremuri asta trecea neobservata pentru ca tot azi ar fi fost si ziua de nastere a lui Nicolae Ceausescu. Eram pregatiti de citeva zile despre istorica zi pe le televiziuni iar la serviciu dadeam in brinci ca sa avem cele mai frumoase rezultate in productie cu ocazia zilei. Azi, in 2011 exista o sumedenie de oameni care il regreta pe Piticul. Eu nu. Oricit de greu mi-ar fi si orict de mult ii urasc pe toti politicienii de azi , fara discriminare, nu-l pot regreta pe dictator. Si asta pentru ca acum pot gindi liber. E adevarat ca nemernicii astia care ne-au condus in ultimii 20 de ani in frunte cu Ion Iliescu si terminind cu Basescu dar nescapind din vedere pe nici un parlamentar din anii astia, sint la fel de calificati sa joace acelasi rol ca Ceausescu la Tirgoviste dar macar eu mai pot sa sper. Nu pentru mine, pentru ca au avut grija ca mie sa-mi omoare speranta dar pentru copilul meu care are in acest moment lumea deschisa. N-as putea suporta sa-l vad traind intr-o tara condusa de astia care isi aroga dreptul de a vorbi in numele poporului si deci si al meu. Toti sint o apa si un pamint, toti sint niste nemernici mincinosi si fatarnici. Uitat-va numai citi parlamentari au afaceri cu statul si din ce partide sint. Va spun eu. Din toate partidele. Ii desparte de fatada doctrina si ii uneste pe la spate foamea de bani. Dragii altora politicieni, azi de ziua lui Ceausescu va declar ca va urasc la fel de tare ca si pe el din orice partid ati face parte.

Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. Codul roz dauneaza portofelului
  2. Exista o multime de cucoane cu probleme
  3. Botezatu are carte ?
  4. Bendeac asta nu ma lasa in pace !!
  5. Lacrimile imi uda barba
  6. Misu Predescu, cel mai tare producator de film si tv din Roamania
  7. Draga Orange Romania...
  8. Impotenta ca stare nationala
  9. Ginditul de doua ori ca forma a ipocriziei
  10. Monica Tatoiu recidiveaza
  11. Cine pe cine a otravit ?
  12. Manifest impotriva prostirii !!!
  13. Finantarea TVR
  14. Vanghelie e cel mai tare
  15. Realitatea TV si umorul
  16. Cum sa devi din actor bun politician prost
  17. Flacara violet
  18. Super coruptibila Romanie
  19. Mihaela Radulescu a enervat niste mafioti
  20. Doua curve si un idiot.

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii