Adrian Furnicã

Impotenta ca stare nationala

Niste baieti au incercat sa demoleze un turn de beton construit in 1979-198..si ceva. Au pus dinamita au dat foc a explodat si turnul erect n-a vrut sa cada raminind in picioare ca un simbol falic a ceea ce a reusit sa construiasca fostul regim. Mi se pare emblematic pentru toate guvernele care s-au succedat in ultimii 20 de ani...n-au fost in stare nici macar sa strice temeinic realizarile fostului...Curat impotenta!!



Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. Dinamo la Waterloo
  2. Dragostea si Revolutia
  3. Asa tara, asa candidiati...
  4. Primavara
  5. Finantarea TVR
  6. Se imparte natiunea in doua ?
  7. Cacatul artistului e mai ieftin in Black Friday !!!
  8. Baba Dochia e la televizor
  9. Anti hypermarket-uri
  10. Bizonul corporatist
  11. Realitatea TV si umorul
  12. Toata lumea minte
  13. Striptease-ul dauneaza grav carierei
  14. Mascariciul regelui se aproie de tron !
  15. Cit de prosti ne crede Cozmin Gusa?
  16. Despre claponii fricosi cu trompeta
  17. Sondaj de opinie...
  18. Stirile de rahat sint perene
  19. Monica Tatoiu refuzata si de canibali...
  20. O poveste POLITISTA, plina de mister !!!

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii