Adrian Furnicã

Arhiva - 26 Noiembrie 2010

40% mediocritate prin lege

Radioul este o afacere. Mai puţin cel de stat care este subvenţionat prin taxele pe care le plătim noi. Şi de la buget. În rest sunt în piaţă mai multe zeci, dacă nu sute, de radiouri la nivel naţional care îşi aleg playlist-ul în funcţie de inspiraţia dj-ilor. Majoritatea sunt vai de ele. Rulează cam aceleaşi 100 de piese care mai de care mai neinspirate. Într-o piaţă normală, aşa cum este în statele occidentale, există radiouri care se adresează clar unor ascultători pe care îi fidelizează punându-le muzica pe care aceştia vor să o asculte.
La noi, doar în ultima vreme FM-ul s-a mai aşezat. Au apărut pentru prima oară după '89 radiouri de ...


Alte articole:

  1. 35 de ani dupa
  2. Onanisti din toate colturile internetului, uniti-va !!
  3. Daca ar fi mute ?
  4. Virusul asta e cam parsiv !!
  5. Chiar s-a terminat ?
  6. De ce a crescut pretul benzinei?
  7. CNSAS ar trebui sa fie un loc obligatoriu de trecere
  8. Ce bine era pe vremea lui Ceausescu...
  9. Gind regindit
  10. Ferrari a ajuns emblema prostiei
  11. Dorința
  12. Gind linistit
  13. Ce inseamna "cu finalizare?"
  14. În mine parte
  15. Revelația
  16. Bucurestiul începe cu mine
  17. Gind de apartinut
  18. Cafea
  19. Nerostire
  20. Am sã plec din mine

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii