Adrian Furnicã

Arhiva - 26 Noiembrie 2010

40% mediocritate prin lege

Radioul este o afacere. Mai puţin cel de stat care este subvenţionat prin taxele pe care le plătim noi. Şi de la buget. ÃŽn rest sunt în piaţă mai multe zeci, dacă nu sute, de radiouri la nivel naţional care îşi aleg playlist-ul în funcţie de inspiraţia dj-ilor. Majoritatea sunt vai de ele. Rulează cam aceleaşi 100 de piese care mai de care mai neinspirate. ÃŽntr-o piaţă normală, aşa cum este în statele occidentale, există radiouri care se adresează clar unor ascultători pe care îi fidelizează punându-le muzica pe care aceştia vor să o asculte.
La noi, doar în ultima vreme FM-ul s-a mai aşezat. Au apărut pentru prima oară după '89 radiouri de ...


Alte articole:

  1. Esti prea vie
  2. Gind metronom
  3. Biografie
  4. Flacara violet
  5. Memorabilul Bendeac
  6. Cafea
  7. Peste tine
  8. Reparatia post mortem foloseste la ceva ?
  9. Risipirea
  10. Cronica de Craciun
  11. Să guverneze ăştia peste malluri
  12. Somnul de dinainte
  13. Bun comun
  14. Tristețea de a te fi cunoscut
  15. Fotbalul se joacă în altă parte
  16. Gindul unsprezece
  17. Licitație
  18. Nu pot sa-l sufar pe Marx
  19. De ce-mi lipsești
  20. Bogdan Hossu si sclavagismul modern

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii