Adrian Furnicã

Arhiva - 26 Ianuarie 2012

Baba Dochia e la televizor

La mine in birou exista un televizor. E pornit non-stop si e cam in fata mea, putin in stinga, in planul indepartat. Azi e pe B1 TV de dimineata. Mai ascult, mai imi arunc cite o privire. De vreo 10 minute o voce comenteaza doct si profesionist despre iarna, deszapezire, armata, asfalt, masini, cauciucuri de iarna, temperaturi scazute, avioane, aeroporturi, investitii, protectia impotriva dezastrelor si multe , multe altele. Lucrind si stind cu ochii in calculator n-am putut vedea cine vorbeste dar la un moment dat , minunat fiind de multitudinea domeniilor abordate atit de haotic dar pe un ton atit de bine conturat arunc o privire spre televizor, exact cind spune vocea ca trebuie parazapezi pe marginea drumurilor. Si ce vad ? Baba Dochia in persoana, fardata, aranjata, banuiesc ca si parf ...


Alte articole:

  1. De ce voi merge sa votez ?
  2. Rotunjimile iubirii
  3. Manifest pentru constiinte adormite...
  4. Fãrã pereche
  5. Gind de nebucurie
  6. Black Friday sau impozitul pe lacomie
  7. 40% mediocritate prin lege
  8. Nãpãdit
  9. Sã mã sãruți
  10. Virusul asta e cam parsiv !!
  11. Alb
  12. Mai stai…
  13. Divide et impera
  14. „Iubite Doamne, fă-mă prost!”
  15. Si mumiile pling citeodata
  16. Prieteni de la Microsoft, respect. Boului, nu
  17. Licitație
  18. Adelina Pestritu.Atit.
  19. Bancherii nu se intilnesc cu bunul simt
  20. Gind mitologic

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii