Adrian Furnicã

Arhiva - 18 Ianuarie 2012

Nevoia de revolta

Oamenii protesteaza. Fiecare cu motivul lui. Saracie, neconstitutionalitate, alegeri, salarii, pensii, Arafat, legea sanatatii, guvern, anticipate, taxa auto. Toate aceste motive erau folosite si inainte in discutiile particulare. Le-am dezbatut cu prietenii, cu vecinii, cu oamenii pe strada sau in tramvai, la circa financiara cind dupa doua ore de asteptat la coada, functionara a inchis ghiseul pentru o jumatae de ora ca sa-si numera banii. Eu as fi iesit de mult in strada pentru dezmatul pe bani publici, amenajarea de parcuri cu panselute, costurile aberante ale Stadionului National, patinoare, asfaltari, baietii destepti din energie, licitatii trucate si multe altele mai putin vizibile dar mai consistente, zic eu. Si ca in orice pulberarie in care nu se respecta protectia muncii, era ne ...


Alte articole:

  1. Mai stai…
  2. Gind constant
  3. Adio, realitate
  4. Taxe contra demisie
  5. Moarte caşcavalului!
  6. Poate cine știe…
  7. Nu aveti un foc ?
  8. Grava problema a opozitiei
  9. Cretinii recidiveaza
  10. Cum să devii chior in ţara orbilor
  11. Oprescu si hypermarket-urile
  12. În aceeași direcție
  13. La dracu cu Pasarea Phoenix
  14. Sondaj de opinie...
  15. Nu exista vina cloectiva
  16. Patã de culoare
  17. Uritul si analfabeta....
  18. Îmbrãcatã în luminã
  19. Cadavrele cuvintelor
  20. Gind sase

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii