Adrian Furnicã

Arhiva - 10 Iulie 2010

Turism printre chistoace

Mi-am permis pentru prima oara in trei ani o saptamina de concediu. Din fericire am putut sa stau in acest timp la Praga unde nasul meu are un apartament si deci am facut o economie substantiala la cazare .Am trait ca un praghez oarecare luindu-mi mincare si bere de la magazin si mergind cu tramvaiul. M-am intors, asta desi mai tot timpul m-am intrebat cum ar fi sa ramin pe acolo vazind ca la ei se poate si la noi nu. Limba a fost principalul impediment desi se spune despre ceha ca e latina limbilor slave. Si bineinteles ca in tot acest timp nu m-am putut abtine sa nu fac comparatii cu ce se intimpla pe plaiurile dimbovitene.Si poate n-as fi scris despre asta daca ieri si azi conducind prin Bucuresti n-am observat cel putin cinci conducatori auto aruncind pe fereastra mucurile tigarilor fu ...


Alte articole:

  1. Baba Dochia e la televizor
  2. Prostia si nesimtirea sint pandemice
  3. Mergi la vot ? Citeste cu atentie !!!
  4. Revine stirea idioata cu tirgul de nunti
  5. Proiect de lege impotriva prostirii
  6. Gemenii Toxici vor să guverneze!
  7. Să guverneze ăştia peste malluri
  8. Singur în mine
  9. Irinel mai tare ca Osama ÅŸi Oana mai tare ca Obama!
  10. Sfâșiere
  11. Pescarusul lui Claudiu Goga sau Cehov contemporanul la Teatrul de Comedie
  12. Ponta Discriminatorul
  13. Urmarire sexuala ?
  14. Ce se intimpla cu banii aia ?
  15. Oprescu ma uraste in continuare
  16. ????
  17. Boureanu are, în sfârşit, dreptate
  18. Va veni..
  19. Nu exista vina cloectiva
  20. Bucurestiul începe cu mine

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii