Adrian Furnicã

Arhiva - 6 Iulie 2010

Natura moarta cu politicieni si inundatii

Inundatiile astea parca sint mana cereasa aproape pentru toata lumea.La televiziuni apar reporteri cu fetele ingrijorate rostind fraze formate din cuvinte grele ,apasatoare,cumplite pe un fond sonor la fel de greu luat din marile simfonii ale trecutului.Orf,Bach,Beethoven sint mai actuali ca niciodata.Se face din nou rating cu imagini apocaliptice filmate de cameramani priceputi .Se acceseaza poze din satelit ca sa vedem cum arata inainte si cum arata acum plaiurile unei Miorite devenita peste noapte oaie de acvacultura. Se vad imagini cu politicieni din executiv pe coclauri facind gesturi ridicole si politicieni in studiouri facind comentarii ridicole .De altfel , am ajuns sa cred ca daca n-ar exista televiziuni ,opozitia nici n-ar exista.Si unii si alltii se invinuiesc reciproc de dez ...


Alte articole:

  1. Irinel mai tare ca Osama şi Oana mai tare ca Obama!
  2. SIDA nu se vindeca cu Shakespeare, dobitocule....!!!
  3. Sfâșiere
  4. Rock...
  5. Cu mine cum ramine ?
  6. Benzina pentru fraieri
  7. Bogdan Baltazar te urasc!!
  8. Cautare
  9. Nebun dupã tine
  10. Nu mai am chef de francezi cu gura mare
  11. Poate cine știe…
  12. Virusul asta e cam parsiv !!
  13. Masina germana merge si cu apa daca vrea ea !
  14. Gind de licitatie
  15. Pinochio de România
  16. Gind definitie
  17. Bodnariu....Cazul Bodnariu ?
  18. Proiect de lege impotriva prostirii
  19. Ioan Grosan si colaborarea cu securitatea
  20. Drumul pina la metrou (neterminata)

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii