Adrian Furnicã

Arhiva - 5 Martie 2015

Religia in scoala ? Doar cu bon fiscal !

Pe toate canalele mediatice Biserica Ortodoxa Romana ne indeamna sa ne inscriem copii la orele de religie si inventeaza pentru asta o sumedenie de argumente care mai de care mai false. De ce oare ? De ce trebuie ca intimitatea noastra sa fie motiv de trafic de influenta ? De ce trebuie ca prin inscrierea copiilor nostri la orele de religie sa asiguram salariile unor profesori si preoti care incearca sa ne manipuleze copii in folosul lor ? Religia ca materie nu este ceva rau, mesajele nu sint gresite, functia sociala a ei este bine statutata. Problema este beneficiarul final : Biserica Ortodoxa Romana, cel mai mare evazionist fiscal din societatea romaneasca ! Sa facem o socoteala sumara…In Romania sint cam 18 000 de biserici. Daca in medie in aceste biserici slujesc cite doi preoti insem ...


Alte articole:

  1. Eurabia, un continent pe cale de aparitie !!
  2. Articol imbecil in Romania Libera...
  3. Gind de nebucurie
  4. Monica Tatoiu refuzata si de canibali...
  5. De ce-mi lipsești
  6. Cit de important esti ?
  7. Univers infinit de plăceri
  8. Raspuns la raspunsul lui Selly
  9. Gind definitie
  10. Sondaj de opinie...
  11. Ce au in comun sexul si Grebla ?
  12. Gind metronom
  13. Ponta Discriminatorul
  14. Discriminarea lui Marian Vanghelie
  15. Imbecil care nu-i suporta pe nesimtiti
  16. Ziua cind a murit onoarea
  17. Nu numai Inna l-a blestemat pe Trastariu
  18. Papagalul national a facut in pantaloni
  19. Am sã plec din mine
  20. Baiatul cu chibriturile

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii