Adrian Furnicã

Arhiva - 24 Septembrie 2012

Nu mai exista prietenie ?

Nu mai exista prietenie…

Ne nastem singuri si murim singuri. Asta se stie dar simteam nevoia de un punct de start, de niste paranteze intre care sa inghesui o existenta. Sau mai multe. A mea si a multor altora, de fapt a tuturor. Ne nastem singuri dar traim asociati…La inceput cu mama, apoi cu familia, cunoastem de la inceput oamenii din jur, relationam, schimbam idei si ne inhaitam. Sintem niste fiinte care traim in haite fara a fi intotdeauna parte din ele. La servici , la bloc, pe scara, in tramvai, asocierile noastre sint de cele mai multe ori de conjuncture fiind tributari alaturarilor de moment. Odata cu trecerea anilor si pierderea inocentei ne insusim rautatile si tenebrele mentale ale societatii in care traim, invatam ce inseamna invidia, rautatea, minciuna, inter ...


Alte articole:

  1. Gind definitie
  2. Moni, Iri, Zavoranu, Pepe...o rusine
  3. Sa arda hotelurile !!
  4. Nu e Guvernul vinovat de criza mondialã
  5. Gindul unsprezece
  6. Tigaia ca factor de uniformizare...sau scurt exercitiu de filozofie sociala
  7. Dragoste de vânzare
  8. Sa furam, sa furam, sa furam
  9. Tristeți sublim uitate
  10. Atingeri ireale
  11. Al di Meola. Restul e tacere sau zgomot
  12. Prima zi de normalitate in Romania...
  13. Poveste homosexualului care a ales sa respire pe cur !!!
  14. Revine stirea idioata cu tirgul de nunti
  15. Captivã
  16. Înãuntru fãrã de sfârșit
  17. Aproape
  18. Isteria salveaza Romania
  19. Muzeul National de Arta al Romaniei
  20. Gind de nebucurie

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii