Adrian Furnicã

Arhiva - 24 Septembrie 2012

Nu mai exista prietenie ?

Nu mai exista prietenie…

Ne nastem singuri si murim singuri. Asta se stie dar simteam nevoia de un punct de start, de niste paranteze intre care sa inghesui o existenta. Sau mai multe. A mea si a multor altora, de fapt a tuturor. Ne nastem singuri dar traim asociati…La inceput cu mama, apoi cu familia, cunoastem de la inceput oamenii din jur, relationam, schimbam idei si ne inhaitam. Sintem niste fiinte care traim in haite fara a fi intotdeauna parte din ele. La servici , la bloc, pe scara, in tramvai, asocierile noastre sint de cele mai multe ori de conjuncture fiind tributari alaturarilor de moment. Odata cu trecerea anilor si pierderea inocentei ne insusim rautatile si tenebrele mentale ale societatii in care traim, invatam ce inseamna invidia, rautatea, minciuna, inter ...


Alte articole:

  1. Cãsãtorie din dragoste sau din interes?
  2. Grãdina cuvintelor
  3. SIDA nu se vindeca cu Shakespeare, dobitocule....!!!
  4. De ce l-am votat pe Varujan Pambuccian
  5. Gindul patru
  6. Dati-mi inapoi Drumul Taberei
  7. Apararea inexistentei ? Cine sintem de fapt ?
  8. Fãrã pereche
  9. Sa ne salveze cineva de Monica Tatoiu
  10. Mai ramine sa ardem vrajitoare la Universitate
  11. Gind pasiv
  12. Gind pentru un fost prieten
  13. Moarte caşcavalului!
  14. Relansarea economica e sigura asa
  15. O lume fara iubire (neterminata)
  16. Revine stirea idioata cu tirgul de nunti
  17. Te iubesc
  18. Nu ma simt vinovat !!!
  19. Gind de zbor
  20. Vreau si eu stiri...Cine mi le da ?

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii