Adrian Furnicã

Arhiva - 25 Septembrie 2012

Un ceaun la fiert numit Romania

Traim intr-o tara care are capul in secolul 21 si picioarele in evul mediu. De sus pina jos putem parcurge toata istoria din ultimii 1000 de ani a omenirii cu o sincopa prin prejurul sexului unde am cam ramas atemporali. Adica cu mici exceptii am ramas un popor care nu stie decit sa frece burta pe burta si sa nasca pui vi. Dar despre sexualitaea unui popor medieval voi vorbi alta data.
Tara, sau mai bine zis arealul din jurul muntilor Carpati, adaposteste un caleidoscop de contraste comportamentale pe care doar cu mare indulgenta il poti trece prin categoria vintage la gindire si prin cea de science fiction la imaginatie. Exista un singur capitol la care poporul asta exceleaza. La bascalie si mistocareala, numite elogios, pamflet. In rest viata in acest ecosistem inglobeaza plenar ...


Alte articole:

  1. Lupta
  2. Protestăm şi fugim la bere
  3. Pinochio de România
  4. Cum te visez?
  5. Indigestie
  6. Sondaj de opinie...
  7. Tanti Merkel si musiu Sarkozy
  8. Bancherii nu se intilnesc cu bunul simt
  9. Încã te iubesc
  10. Platon nu stie sa munceasca bai prostilor !
  11. Emilia Popescu, Stefan Banuca Jr si azilul social
  12. Ferrari a ajuns emblema prostiei
  13. Într-o cutã
  14. Te iubesc
  15. SIDA nu se vindeca cu Shakespeare, dobitocule....!!!
  16. Gind de lucru
  17. 53 ! Oare exista detergent pentru constiinte ?
  18. Cum era mai bine pe vremea lui Ceausescu
  19. Cine uita, nu merita ! Ziua nationala a Veteranilor de Razboi...
  20. Gind de toamna

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii