Arhiva - 17 Mai 2010
Eu cind iubesc, iubesc
Mie mi se pare ca regizorii romani din ziua de azi nu au inceput inca sa faca filme pentru spectatori . Pesemne ca inca nu s-au obisnuit cu celebritatea . Sau au inca nevoia de confirmarea cuiva interesant, de undeva de afara , ca sa-i scoata din amorteala asta de imaginatie fetida . Incerc si eu acum sa trec in revista filmele care au marcat cinematografia romaneasca in ultimii douazeci de ani si imi aduc aici aminte de "Asfalt tango" , "Moartea dmnului Lazarescu" , "Marfa si banii" , "4,3,2" , ""Hirtia era albastra" , "California Dreamin " , "Politist adjectiv"si asa mai departe . Sper sa nu fi facut o nedreptate unora dintre ele nenumindu-le , dar memoria imi mai joaca feste citodata . Toate aceste filme , si daca gresesc va rog sa ma contraziceti , au un numitotr comun . Nu sint sim ...
Alte articole:
- Gindul unsprezece
- Fantoma din sectorul 6
- Gheorghe Udriste citeste ziarul pe net !!
- Mihaela Radulescu si oportunitatea de a tacea !
- Sa moara bancherii de oftica
- Asasinul cu referendum
- Doamnelor si domnilor profesori, respect !
- Gind luminos
- Ia mai da-i Dracului pe toti !!
- Atunci i-am condamnat pe toti la moarte
- Prieteni de la Microsoft, respect. Boului, nu
- Imi cer scuze. Pe omul in cauza il cheama Cozmin si e un....
- Cine pe cine a otravit ?
- Umed și cald
- Ce nu intelege domnul Antonescu
- Oprescu si hypermarket-urile
- Licitație
- Suna-L pe Dumnezeu !
- Ia mai da-i Dracului pe toti !!
- Inventar





