Adrian Furnicã

Arhiva - 17 Ianuarie 2008

Prea rece

De câte ori mã închid în mine
Trântesc ușa gândurilor atât de tare
Încât îmi zdrãngãne ideile
Zbãtându-se între pereții minții.
Și nu de multe ori rãmân blocat

Sentimente la întâmplare

Singur
În interiorul minții mele
Prin întunericul desãvârșit
Al gândurilor oarbe
Ce se zbat, lovindu-se de pereții reci
Ai prejudecãților nãscute
Din haosul gândirii
Încerc sã-mi gãsesc acel motiv
De liniște


Alte articole:

  1. Singur în mine
  2. Gind linistit
  3. Marginea existenței
  4. Va place Brahms ? Dar salamul ?
  5. Stiti cit de tare ma enerveaza ???
  6. Împotriva mea
  7. Mascariciul regelui se aproie de tron !
  8. Baba Dochia e la televizor
  9. Univers infinit de plăceri
  10. Bodnariu....Cazul Bodnariu ?
  11. Inainte sa beti Pepsi, strecurati-l printr-un tifon gros care retine chip-urile. Puneti-le intr-un recipient de plastic incet sa nu se sparga, scuturati bine pina se omogenizeaza, adaugati putin sampon si spalati-va bine pe cap. Cu ochii larg deschisi veti prinde posturi straine, cu ochiul drept porniti masina de spalat, cu stingul fierul de calcat, cu gura cascata raspundeti la aplelul telefonic, daca clatinati capul aprindeti lumina prima data, scuturati din nou si o stingeti. Atentie ca daca stranutati declanasati o reactie in lant care poate declansa un razboi atomic. Spasiba balsoi ! P.S. : Pentru alte trucuri scrieti-mi in privat.
  12. Oprescu ma uraste in continuare
  13. Minunea de a fi existat
  14. Mai… de tot
  15. Ciuma generala si pelagra de sector !!!
  16. Senzational si in direct, tulburator !
  17. Alb
  18. Nu avem decit de pierdut
  19. Gind doisprezece
  20. Aripa Isterica din PNL trebuie sa-si schimbe discursul

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii