Adrian Furnicã

Nu stim sa protestam

E clar pentru mine. Nu stim sa protestam pentru ca de fapt n-am stiut niciodata. De la rascoalele taranesti(Doja, Horia, Closca si Crisan, 1907 etc) si pina la revolutia din 1989 poporul asta a stiu doar sa rabufneasca. Nu sintem consecventi si ne plictisim repede de orice forma de protest. Asa cum ne plictisim si de reguli. Imediat ce le invatam sintem gata sa gasim o multitudine de metode sa la abandonam, sa le ocolim, sa le evitam. Sper din toata inima sa ne tina macar protestul asta cu benzina. Si asta pentru ca ne arde la buzunare rau...

Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. Dragostea si Revolutia
  2. De ce a crescut pretul benzinei?
  3. Imi cer scuze. Pe omul in cauza il cheama Cozmin si e un....
  4. Hai sa te prostesc si eu putin !
  5. Poveste homosexualului care a ales sa respire pe cur !!!
  6. Impotenta ca stare nationala
  7. Morti cu reclame
  8. Prostia si nesimtirea sint pandemice
  9. Sa ne salveze cineva de Monica Tatoiu
  10. Cit de prosti ne crede Cozmin Gusa?
  11. Raspuns la raspunsul lui Selly
  12. Sebastian Ghita mi-a devenit si mai simpatic
  13. Inca un pasaj inutil...
  14. Fujitsu a devenit brand romanesc
  15. Se retrage si Phil Collins....
  16. Dinamo la Waterloo
  17. Codul roz dauneaza portofelului
  18. Muzeul National de Arta al Romaniei
  19. Senzational si in direct, tulburator !
  20. Rusine poporului care te asculta

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii