Adrian Furnicã

Nu stim sa protestam

E clar pentru mine. Nu stim sa protestam pentru ca de fapt n-am stiut niciodata. De la rascoalele taranesti(Doja, Horia, Closca si Crisan, 1907 etc) si pina la revolutia din 1989 poporul asta a stiu doar sa rabufneasca. Nu sintem consecventi si ne plictisim repede de orice forma de protest. Asa cum ne plictisim si de reguli. Imediat ce le invatam sintem gata sa gasim o multitudine de metode sa la abandonam, sa le ocolim, sa le evitam. Sper din toata inima sa ne tina macar protestul asta cu benzina. Si asta pentru ca ne arde la buzunare rau...

Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. Trump, Trump, uber alles !!!
  2. Dinamo la Waterloo
  3. Vreau si eu stiri...Cine mi le da ?
  4. 35 de ani dupa
  5. Monica Tatoiu recidiveaza
  6. Ziua cind a murit onoarea
  7. Bizonul corporatist
  8. CNSAS ar trebui sa fie un loc obligatoriu de trecere
  9. Sa ne faca Bianca lista meseriilor pe care le-a incercat
  10. Ce se intimpla cu banii aia ?
  11. Exista o multime de cucoane cu probleme
  12. Se imparte natiunea in doua ?
  13. Mi-e o sila infinita !
  14. Arheologia saboteaza Romania
  15. Cite soacre suporti ?
  16. Nu numai Inna l-a blestemat pe Trastariu
  17. Vaca gestanta. Soc si groaza !
  18. Cit de nenorociti pot fi bancherii astia ??
  19. Sa moara fumatul sa traiasca fumatorii
  20. Primavara

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii