Adrian Furnicã

De ce-mi lipsești

Te-aș bea!
Bine!
Te-aș sãruta!
Și mai bine.
Aș strânge inima ta între douã felii de suflet
Și aș mânca-o.
Apoi aș plescãi fericit la finele festinului.
Nu știu dacã m-aș sãtura fãrã un pic de culoare, așa cã
Adaug un zâmbet mieros
Ung totul cu o lacrimã fugarã
Și închei cu o minciunã micã
Pentru cã, parcã, trebuie și ceva picant
Dau sã mã culc un pic dupã-masã
Și nu pot adormi.
Mã chinuie un gind:
De ce-mi lipsești oare ?

Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. Aproape
  2. Mãnunchiuri
  3. În aceeași direcție
  4. Disperare
  5. Nerostire
  6. Mi-e dor
  7. Am sã plec din mine
  8. Nebun dupã tine
  9. Acest sentiment
  10. Nud îmbãtãtor
  11. Cheia norocului
  12. Atingeri ireale
  13. Un fel de fericire
  14. Vitrina sufletului tãu
  15. Mirare
  16. Biografie
  17. Cum te visez?
  18. Împotriva mea
  19. Te iubesc
  20. Vise

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii