Adrian Furnicã

Arhiva - 17 Mai 2016

Rizi de mori Raiffeisen Bank, mori !!

Trebuie sa va povestesc o intimplare atit de hazlie de o sa va tavaliti pe jos de ris…Sint posesorul unui card de credit de la Raiffeisen Bank. Il am de multa vreme. De-a lungul timpului am tras din el si am depus la loc banii, astfel incit in luna ianuarie cardul meu era pe ZERO. Stateam linistit, nu mai aveam datorii la banca. Pe 10 martie primesc un mail. Zicea ca suma minima de plata la cardul meu de credit era de 320 de lei. Hm, cum asa ? Daca ar fi fost pe zero, asa cum stiam eu, nu aveam nimic de plata. Intru in cont si ce sa vezi ? Cineva facuse o plata de 1429,27 dolari la Azul E Co, in Wilmington, California din contul meu. Ma pufneste risul….Cum n-am fost in viata mea in California si nu am cumparat nimic de acolo, am gasit ca e de ris. Ma duc la banca si fac o sesizare cu n ...


Alte articole:

  1. Gind peren
  2. Unduiri
  3. Umbrele noptii
  4. Palidã mângâiere
  5. Apararea inexistentei ? Cine sintem de fapt ?
  6. Cum era mai bine pe vremea lui Ceausescu
  7. Ghinion ca a nins
  8. Prea rece
  9. Gindul sapte
  10. Definitiv
  11. Adelina Pestritu.Atit.
  12. Tinutul Secuiesc e in Romania
  13. Gind linistit
  14. Nero de Bucuresti
  15. 164 de mistreti
  16. Poate cine știe…
  17. Revelația
  18. Ochii tãi
  19. Vaca gestanta. Soc si groaza !
  20. Dorința

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii