Adrian Furnicã

Arhiva - 1 Aprilie 2008

Tristețe

De ce-mi refuzi cu gându-n nori
Minciuna dulce a trasului de sfori ?

De ce e negru tot ce mã înconjoarã ?
Și gândurile și fețele oamenilor
Și frunzele copacilor
Și zâmbetul tãu
Și aerul ce-l trag în pieptul

Jocul

Am prins un gând despre tine
Care mi-a promis
Cã dacã îi dau drumul sã plece
Înapoi în lumea largã
A gândurilor
Îmi dã voie sã depun
Trei sãruturi
Acolo unde vreau eu.


Alte articole:

  1. Nu e Guvernul vinovat de criza mondialã
  2. Sfinta tinerete legionara
  3. Mecanism matematic și misogin
  4. Ceausescu pfuu, pfuu, pfuu !!!
  5. Într-o cutã
  6. Gind sase
  7. Rock...
  8. Mă numesc Eva, am 4 ani şi sunt bolnavă de leucemie. VREAU SĂ TRĂIESC
  9. Și ce dacã, iubito…
  10. Singur în mine
  11. Viata intr-un bordel
  12. Iubita mea
  13. Dragostea si Revolutia
  14. Gind intrebare
  15. Apararea inexistentei...
  16. Bodnariu....Cazul Bodnariu ?
  17. Un ceaun la fiert numit Romania
  18. O Românie, două sisteme
  19. Captivã
  20. Usurinta de a injura

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii