Adrian Furnicã

Arhiva - 2 Iunie 2007

Regãsirea

Dansam adulmecând cu nesaț
Mireasma iubirii dintre noi
Cu fețele lipite de o speranțã
Abia nãscutã,
Cu ochii închiși stringând
Între pleoape
Imaginea sãrutului
De adineauri,
Cu mâinile cãutând cu disperare
Formele noastre în orb pentru
A le învãța mai bine
Și pentru a le știi recunoaște


Alte articole:

  1. Incertitudine
  2. Sa ne sacrificam copii
  3. Grava problema a opozitiei
  4. Gind de licitatie
  5. Gind de reincarcare
  6. Ia mai da-i Dracului pe toti !!
  7. Ciuma generala si pelagra de sector !!!
  8. Nu ma simt vinovat !!!
  9. Într-o cutã
  10. Nu mai exista prietenie ?
  11. Religia in scoala ? Doar cu bon fiscal !
  12. Antonia si gaura neagra a inteligentei
  13. Azi e o zi istorica
  14. Ai sã mã iubești?
  15. Gind de apartinut
  16. Lui Dumnezeu ii place TVA-ul ?
  17. Nu-mi ajunge Oana si Moni ! Hop si Tatoiu !
  18. 5G-ul si vaccinul
  19. Sint un extraterestru
  20. Reparatia post mortem foloseste la ceva ?

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii