Adrian Furnicã

Arhiva - 17 Octombrie 2014

De ce voi merge sa votez ?

Am votat de fiecare data, la toate alegerile. Chiar si atunci cind in turul doi ajunsesera Iliescu si Vadim. Am considerat ca e de datoria mea sa o fac si mai ales ca este un drept al meu pe care l-am cistigat la televiziune in noaptea de 22 decembrie 1989 cind, printre gloante si ziarul Tineretul Liber, am crezut ca incepe o vreme in care mersul la vot nu va mai fi atit de inutil... M-am inselat. De ce ? Pentru ca rezultatul votului in democratie este de fapt expresia umorilor celor mai prosti. Statistic s-a observat ca prostii sint majoritari. E de-a dreptul imposibil sa trimiti toti oamenii sa invete. Dintre cei care invata, putini sint cei care termina cursul primar, si mai putini cei care ajung sa dea bacalaureatul, din ce in ce mai putini cei care il iau si doar citiva intra la o ...


Alte articole:

  1. Rock...
  2. Ruga
  3. Discriminarea lui Marian Vanghelie
  4. Mai ramine sa ardem vrajitoare la Universitate
  5. Urmarire sexuala ?
  6. Stabilitate, consens, continuitate
  7. Din cauza ta
  8. Cite soacre suporti ?
  9. Oprescu ma uraste in continuare
  10. Nu e Guvernul vinovat de criza mondialã
  11. De ce ar trebui sa demisioneze Lucescu jr !
  12. Am sã plec din mine
  13. Tristețea de a te fi cunoscut
  14. Rusine poporului care te asculta
  15. În urma mea
  16. Relansarea economica e sigura asa
  17. 35 de ani dupa
  18. Dorința
  19. Vitrina sufletului tãu
  20. Revine stirea idioata cu tirgul de nunti

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii