Adrian Furnicã

Arhiva - 17 Octombrie 2014

De ce voi merge sa votez ?

Am votat de fiecare data, la toate alegerile. Chiar si atunci cind in turul doi ajunsesera Iliescu si Vadim. Am considerat ca e de datoria mea sa o fac si mai ales ca este un drept al meu pe care l-am cistigat la televiziune in noaptea de 22 decembrie 1989 cind, printre gloante si ziarul Tineretul Liber, am crezut ca incepe o vreme in care mersul la vot nu va mai fi atit de inutil... M-am inselat. De ce ? Pentru ca rezultatul votului in democratie este de fapt expresia umorilor celor mai prosti. Statistic s-a observat ca prostii sint majoritari. E de-a dreptul imposibil sa trimiti toti oamenii sa invete. Dintre cei care invata, putini sint cei care termina cursul primar, si mai putini cei care ajung sa dea bacalaureatul, din ce in ce mai putini cei care il iau si doar citiva intra la o ...


Alte articole:

  1. Dragostea ta
  2. Incertitudine
  3. Speranta, dragostea mea
  4. Sentimente la întâmplare
  5. Cit de nenorociti pot fi bancherii astia ??
  6. Baiatul cu chibriturile
  7. Lui Dumnezeu ii place TVA-ul ?
  8. Scrisoare către mama mea
  9. Discriminarea lui Marian Vanghelie
  10. Rizi de mori Raiffeisen Bank, mori !!
  11. Finantarea TVR
  12. Ginditul de doua ori ca forma a ipocriziei
  13. Indigestie
  14. Umbrele noptii
  15. Cea mai tare scoala de business in IT
  16. Boureanu are, în sfârşit, dreptate
  17. Mã doare
  18. Armata nu e bal mascat
  19. Pedeapsa
  20. Super coruptibila Romanie

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii