Adrian Furnicã

Arhiva - 4 Mai 2012

Bizonul corporatist

Bizonul corporatist

Ce face bizonul corporatist cind este lezat in amorul propriu ? Face ce stie mai bine. Da cu copita.
Nu ma asteptam ca cineva de la o mare firma de IT din Romania, nu-i spun numele ca stie ea cine este, sa ma sune si sa ma intrebe de ce sint suparat pentru ca nu le sta in caracter colonistilor sa se intereseze de durerile poporului. Asa ca am pus mina pe telefon si am sunat la inalta poarta sa ma interesez de un raspuns care poate cine stie , va face dreptate. Si intrucit geambasul insarcinat cu aceasta problema nu doreste sa raspunda la telefon fac ce fac si sun pe orizontala lui la alt geambas. Ala ca un fraier ce este, mindru de pozitia lui dominanta data de angajator ca doar nu de viata sexuala, raspunde. Ma aude si ingheata de nervi ca a raspuns ...


Alte articole:

  1. Manifest impotriva prostirii !!!
  2. Nu aveti un foc ?
  3. Sentimente la întâmplare
  4. ????
  5. Mi-e dor
  6. Nu ma simt vinovat !!!
  7. Baba Dochia e la televizor
  8. Și ce dacã, iubito…
  9. Al di Meola. Restul e tacere sau zgomot
  10. Ce bine era pe vremea lui Ceausescu...
  11. Dinamo la Waterloo
  12. Ce nu intelege domnul Antonescu
  13. Trupurile viselor
  14. Cum ne salveaza de sub darimaturi Oprescu
  15. Discriminarea lui Marian Vanghelie
  16. Sfâșiere
  17. Poezie amarã
  18. Cronica de Craciun
  19. Gind sase
  20. Botezatu are carte ?

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii