Adrian Furnicã

Se retrage si Phil Collins....

...si imi ia cu el inca o parte din tineretea mea. Imi dipar idolii, fug si ei alungati de pe scene de trecerea timpului, imi omoara visele de a-i mai vedea vreodata in carne si oase. Imi ramin cele 6000 de cd-uri de pe care voci , multe dintre ele apuse , imi mingiie amintirile ramase din anii adolescentei. Ma doare ca muzica rock nu mai "cool", ca nu mai e la moda printre adolescenti asa cum era demult. Imi spunea un tinar acum ceva vreme dupa ce a ascultat Santana prima oara :"Ce tare e mosulica asta si cum s-a lansat el la batrinete!"...Oameni buni si rock-ul e cultura ! Nu-l ignorati pentru ca se va razbuna pe voi..



Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. Benzina pentru fraieri
  2. Cum mi-a devenit Osama Bin Laden simpatic
  3. Bizonul corporatist
  4. Muzeul National de Arta al Romaniei
  5. Cum ar fi?
  6. Botezatu are carte ?
  7. Grava problema a opozitiei
  8. Moartea ca si sexul vinde cel mai bine
  9. Sa ne salveze cineva de Monica Tatoiu
  10. Manifest impotriva prostirii !!!
  11. Relansarea economica e sigura asa
  12. Calin Hera de la Evenimentul Zilei ma face prost.
  13. Mihaela Radulescu a enervat niste mafioti
  14. Imposibila casatorie va avea loc?
  15. Lacrimile imi uda barba
  16. Ce se intimpla cu banii aia ?
  17. Sebastian Ghita mi-a devenit si mai simpatic
  18. Stai sa vezi..
  19. Bogdan Hossu si sclavagismul modern
  20. Prostia ca tel suprem

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii