Adrian Furnicã

Se retrage si Phil Collins....

...si imi ia cu el inca o parte din tineretea mea. Imi dipar idolii, fug si ei alungati de pe scene de trecerea timpului, imi omoara visele de a-i mai vedea vreodata in carne si oase. Imi ramin cele 6000 de cd-uri de pe care voci , multe dintre ele apuse , imi mingiie amintirile ramase din anii adolescentei. Ma doare ca muzica rock nu mai "cool", ca nu mai e la moda printre adolescenti asa cum era demult. Imi spunea un tinar acum ceva vreme dupa ce a ascultat Santana prima oara :"Ce tare e mosulica asta si cum s-a lansat el la batrinete!"...Oameni buni si rock-ul e cultura ! Nu-l ignorati pentru ca se va razbuna pe voi..



Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. Bancherii nu se intilnesc cu bunul simt
  2. Cum sa devi din actor bun politician prost
  3. Misu Predescu, cel mai tare producator de film si tv din Roamania
  4. Baba Dochia e la televizor
  5. Cit de nenorociti pot fi bancherii astia ??
  6. Flacara violet
  7. Cum ar fi?
  8. O poveste POLITISTA, plina de mister !!!
  9. Mascariciul regelui se aproie de tron !
  10. Vreau si eu stiri...Cine mi le da ?
  11. Nu numai Inna l-a blestemat pe Trastariu
  12. Nu stim sa protestam
  13. Hotel FM vor cistiga Eurovision
  14. Cine a fost ciine ramine jigodie ?
  15. 35 de ani dupa
  16. Cretinii recidiveaza
  17. Dragostea si Revolutia
  18. Doua curve si un idiot.
  19. Jacobs recidiveaza cu reclamele idioate
  20. Oprescu si hypermarket-urile

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii