Adrian Furnicã

Se retrage si Phil Collins....

...si imi ia cu el inca o parte din tineretea mea. Imi dipar idolii, fug si ei alungati de pe scene de trecerea timpului, imi omoara visele de a-i mai vedea vreodata in carne si oase. Imi ramin cele 6000 de cd-uri de pe care voci , multe dintre ele apuse , imi mingiie amintirile ramase din anii adolescentei. Ma doare ca muzica rock nu mai "cool", ca nu mai e la moda printre adolescenti asa cum era demult. Imi spunea un tinar acum ceva vreme dupa ce a ascultat Santana prima oara :"Ce tare e mosulica asta si cum s-a lansat el la batrinete!"...Oameni buni si rock-ul e cultura ! Nu-l ignorati pentru ca se va razbuna pe voi..



Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. O poveste POLITISTA, plina de mister !!!
  2. Pat Metheny si seara de luni
  3. Sebastian Ghita mi-a devenit si mai simpatic
  4. Rusine poporului care te asculta
  5. Realitatea TV si umorul
  6. Cum mi-a devenit Osama Bin Laden simpatic
  7. Daca ar fi mute ?
  8. Mama prostilor e mereu gravida !
  9. Cit de nenorociti pot fi bancherii astia ??
  10. Stiti cit de tare ma enerveaza ???
  11. Bizonul corporatist
  12. Stirile de rahat sint perene
  13. Proiect de lege impotriva prostirii
  14. Bogdan Baltazar te urasc!!
  15. Toata lumea minte
  16. Va veni..
  17. Platon nu stie sa munceasca bai prostilor !
  18. Prieteni de la Microsoft, respect. Boului, nu
  19. Imi cer scuze. Pe omul in cauza il cheama Cozmin si e un....
  20. B 31 SPP

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii