Adrian Furnicã

Se retrage si Phil Collins....

...si imi ia cu el inca o parte din tineretea mea. Imi dipar idolii, fug si ei alungati de pe scene de trecerea timpului, imi omoara visele de a-i mai vedea vreodata in carne si oase. Imi ramin cele 6000 de cd-uri de pe care voci , multe dintre ele apuse , imi mingiie amintirile ramase din anii adolescentei. Ma doare ca muzica rock nu mai "cool", ca nu mai e la moda printre adolescenti asa cum era demult. Imi spunea un tinar acum ceva vreme dupa ce a ascultat Santana prima oara :"Ce tare e mosulica asta si cum s-a lansat el la batrinete!"...Oameni buni si rock-ul e cultura ! Nu-l ignorati pentru ca se va razbuna pe voi..



Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. Nu-mi ajunge Oana si Moni ! Hop si Tatoiu !
  2. Nu exista vina cloectiva
  3. Si ziceti ca am eu ceva cu Oprescu!
  4. Senzational si in direct, tulburator !
  5. Cum isi bate joc HP de parteneri
  6. Jacobs recidiveaza cu reclamele idioate
  7. Codul roz dauneaza portofelului
  8. Adelina Pestritu.Atit.
  9. Vreau prostitutie
  10. De ce domnule ziarist sa murim pentru tine ?
  11. Dragostea si Revolutia
  12. Inca un pasaj inutil...
  13. Sondaj de opinie...
  14. Urmarire sexuala ?
  15. Marius Ghenea scriitorul...
  16. Asa tara, asa candidiati...
  17. Mihaela Radulescu si oportunitatea de a tacea !
  18. Striptease-ul dauneaza grav carierei
  19. Sa moara bancherii de oftica
  20. Prima zi de normalitate in Romania...

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii