Adrian Furnicã

Se retrage si Phil Collins....

...si imi ia cu el inca o parte din tineretea mea. Imi dipar idolii, fug si ei alungati de pe scene de trecerea timpului, imi omoara visele de a-i mai vedea vreodata in carne si oase. Imi ramin cele 6000 de cd-uri de pe care voci , multe dintre ele apuse , imi mingiie amintirile ramase din anii adolescentei. Ma doare ca muzica rock nu mai "cool", ca nu mai e la moda printre adolescenti asa cum era demult. Imi spunea un tinar acum ceva vreme dupa ce a ascultat Santana prima oara :"Ce tare e mosulica asta si cum s-a lansat el la batrinete!"...Oameni buni si rock-ul e cultura ! Nu-l ignorati pentru ca se va razbuna pe voi..



Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. Sa ne faca Bianca lista meseriilor pe care le-a incercat
  2. De ce ar trebui sa demisioneze Lucescu jr !
  3. Prostia si nesimtirea sint pandemice
  4. Prieteni de la Microsoft, respect. Boului, nu
  5. Arheologia saboteaza Romania
  6. Fotbalul si televiziunea sint afaceri
  7. Platon nu stie sa munceasca bai prostilor !
  8. Cum isi bate joc HP de parteneri
  9. Stiti cit de tare ma enerveaza ???
  10. Articol imbecil in Romania Libera...
  11. O mare de timpiti ne inunda !
  12. Senzational si in direct, tulburator !
  13. Azi e o zi istorica
  14. Bote a filmat in Gradina Botanica
  15. Crudul destin al lui Crudu
  16. Oana Zavoranu se simte cintareata
  17. Berlinul nu a auzit de Bote
  18. Impozitul pe prostie si pe fudulie
  19. Mihaela Radulescu....lasa-ne
  20. Sondaj de opinie...

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii