Adrian Furnicã

Se retrage si Phil Collins....

...si imi ia cu el inca o parte din tineretea mea. Imi dipar idolii, fug si ei alungati de pe scene de trecerea timpului, imi omoara visele de a-i mai vedea vreodata in carne si oase. Imi ramin cele 6000 de cd-uri de pe care voci , multe dintre ele apuse , imi mingiie amintirile ramase din anii adolescentei. Ma doare ca muzica rock nu mai "cool", ca nu mai e la moda printre adolescenti asa cum era demult. Imi spunea un tinar acum ceva vreme dupa ce a ascultat Santana prima oara :"Ce tare e mosulica asta si cum s-a lansat el la batrinete!"...Oameni buni si rock-ul e cultura ! Nu-l ignorati pentru ca se va razbuna pe voi..



Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. Mama prostilor e mereu gravida !
  2. Articol imbecil in Romania Libera...
  3. Senzational si in direct, tulburator !
  4. Si daca Crin Antonescu va chiuli ?
  5. Cretinii recidiveaza
  6. Si ziceti ca am eu ceva cu Oprescu!
  7. Impotenta ca stare nationala
  8. Flacara violet
  9. Cel mai plingacios dintre antrenori
  10. Vaca gestanta. Soc si groaza !
  11. O poveste POLITISTA, plina de mister !!!
  12. Declaratie in exclusivitate pentru site-ul meu
  13. Arheologia saboteaza Romania
  14. Crudul destin al lui Crudu
  15. Ce au in comun sexul si Grebla ?
  16. Si celalalt Cristea pleca de la Dinamo...
  17. Exista o multime de cucoane cu probleme
  18. Cit de greu e sa o ai mica ?
  19. Nimeni nu are rest in magazine ?
  20. O mare de timpiti ne inunda !

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii