Adrian Furnicã

Ziua cind a murit onoarea

Simbata 5 februarie poate fi trecuta in calendar ca ziua in care onoarea, mindria si doctrina au murit. Politica romaneasca si-a pus pe taraba adevarata fata, sulemenita, aranjata si impopistrata dar extrem de urita. Doi lideri tineri despre care credeam ca reprezinta viitorul moralei politice dimbovitene s-au unit intr-o strutocamila politica punind fiecare la bataie cite doua picioare si alegind si o coada frumoasa din care sa dea fericita, partidul lui Felix. Nu se mai zareste deloc nici un tel in afara de foamea de ciolan, dorinta de putere cu orice pret si inavutirea rapida. Pe margine o multime de bipezi se bucura penru ca au primit ce-si doreau. Un discurs viloent si concentrat impotriva lui Base si al ui Boc care ascunde adevartul discurs din culise.Adica idiotii sa se hraneasca cu circ ca sa putem sa ne bucuram noi de piine. In spatele usilor inchise se discuta despre cum se impart portofoliile, primariile, banii, colegiile, fondurile, in general puterea. Doi barbati politici s-au transformat pentru bani in doua aspirataoare de averi pentru toata elita de partid de sub ei. Nu sint convins ca actuala alianta va rezita pina la alegerile pentru parlament de anul viitor pentru ca isi vor da in cap la cele locale dupa ce vor vedea cum se impart primariile in primavara lui 2012. Atunci se va da masura iubirii dintre ei, in momentul in care unii vor pierde. Si pentru ca tacimul sa fie complet vor stimula prin orice metode dezertarile in parlament de la PD-L catre ei. Adica iubim tradarea dar si pe tradatori daca e sa ne infigem dintii cit mai mult in ciolan. Intrebarea care se naste dupa acest nefericit eveniment este clar "Eu cu cine votez?"

Nici un comentariu pentru acest articol

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. Cum mi-a devenit Osama Bin Laden simpatic
  2. Inca un pasaj inutil...
  3. Fotbalul si televiziunea sint afaceri
  4. Manifest impotriva prostirii !!!
  5. Abonament la bordel
  6. Grava problema a opozitiei
  7. Cite soacre suporti ?
  8. Fujitsu a devenit brand romanesc
  9. Olanda. Tara de drogati...
  10. Laurette rimeaza cu trompete !
  11. Inainte sa beti Pepsi, strecurati-l printr-un tifon gros care retine chip-urile. Puneti-le intr-un recipient de plastic incet sa nu se sparga, scuturati bine pina se omogenizeaza, adaugati putin sampon si spalati-va bine pe cap. Cu ochii larg deschisi veti prinde posturi straine, cu ochiul drept porniti masina de spalat, cu stingul fierul de calcat, cu gura cascata raspundeti la aplelul telefonic, daca clatinati capul aprindeti lumina prima data, scuturati din nou si o stingeti. Atentie ca daca stranutati declanasati o reactie in lant care poate declansa un razboi atomic. Spasiba balsoi ! P.S. : Pentru alte trucuri scrieti-mi in privat.
  12. Bogdan Baltazar te urasc!!
  13. Sex shop de partid
  14. Cit de nenorociti pot fi bancherii astia ??
  15. 164 de mistreti
  16. Cretinii recidiveaza
  17. Bendeac e atit de urit incit am schimbat 5 televizoare pina acum
  18. Misu Predescu, cel mai tare producator de film si tv din Roamania
  19. O poveste POLITISTA, plina de mister !!!
  20. Nu stim sa protestam

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii