Adrian Furnicã

Arhiva - 25 Iulie 2011

Nu sunt prieten cu niciun politician. Şi nici nu vreau!

Mă uit în lungul drumului şi văd cum se apropie cu paşi repezi anul 2012 care va fi unul extrem de urât. Şi nu din cauza greutăţilor financiare sau al dezastrelor apocaliptice care se anunţă pe data de 21.12.2012 ci din cauza campaniilor electorale.

Dar de fapt, urit nu e bine spus. Termenul potrivit ar fi mai degraba...scirbos, dizgratios, gretos, murdar. Va fi un an in care toti politicienii nostri fara deosebire de culoare ne vor ataca inteligenta si bunul simt cu vorbe si cu atitudini sfidatoare, grobiene, mincinoase, jignitoare. Vor promite mult fara sa creada ce spun dar avind pretentia ca noi sa o facem. Bunastarea, pensiile si salariile crescute, dreptatea, intransigenta, investitiile, avintul economic, kilometri de autostrada vor invada micile ecrane si und ...


Alte articole:

  1. Gind normal
  2. Mihaela Radulescu si oportunitatea de a tacea !
  3. Oana Zavoranu se simte cintareata
  4. Virusul asta e cam parsiv !!
  5. ????
  6. Cine nu-i cu mine nu e impotriva mea
  7. De ce a crescut pretul benzinei?
  8. Uritul si analfabeta....
  9. Armata nu e bal mascat
  10. Împotriva mea
  11. Bodnariu....Cazul Bodnariu ?
  12. Dragostea si Revolutia
  13. Rock...
  14. Iertarea...
  15. Monica Tatoiu refuzata si de canibali...
  16. Ruga
  17. Black Friday, mori, da' mori incet !
  18. Gindul unu
  19. Dacă am avea şi noi polonezi…
  20. Ce au in comun sexul si Grebla ?

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii