Adrian Furnicã

Arhiva - 6 Aprilie 2011

Fotbalul se joacă în altă parte

Trebuie să recunosc că dacă de data asta televiziunile dau înapoi şi bagă mâna în buzunare pentru a-i salva scaunul lui Mitică Dragomir, îmi iau angajamentul să nu mă mai uit la nici o emisiune de ştiri sportive din România timp de un an, să zicem. Suma cerută de Liga Profesionistă de Fotbal este de departe una astronomică, dacă e să ne gândim la calitatea spectacolului oferit pe teren. Desigur, show-ul făcut pe sticlă de conducătorii de cluburi e mult mai spumos, înjurăturile mai variate decât cele de pe stadioane, porcăielile dintre ei sunt de mult peste orice scenetă umoristică, iar mesajele care se simt din spatele cuvintelor zugrăvesc o mafiotizare profundă a fenomenului. Toţi aceşti indivizi popularizaţi de-a dreptul obscen în prim planul vieţii s ...


Alte articole:

  1. Doamnelor şi domnilor doctori, respect…
  2. Impozitul pe prostie si pe fudulie
  3. Nu te-am cunoscut niciodatã
  4. Lui Dumnezeu ii place TVA-ul ?
  5. Gind luminos
  6. Rock-ul ca religie
  7. Sa se faca...mall-uri ! Si mall-uri se facura!
  8. Papagalul national a facut in pantaloni
  9. Hai sa ne imaginam !
  10. Premiile cururilor !!
  11. Mai ramine sa ardem vrajitoare la Universitate
  12. The Wall...sa darimam odata Zidul asta !!!
  13. Discriminarea lui Marian Vanghelie
  14. Drumul pina la metrou (neterminata)
  15. S-o împăiaţi pe Brigitte Bardot
  16. Indigestie
  17. Stai sa vezi..
  18. Gind definitiv
  19. Sentimente la întâmplare
  20. Gigi Becali deputat sau scrisoare catre mine insumi

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii