Adrian Furnicã

Arhiva - 8 Septembrie 2023

Stabilitate, consens, continuitate

Coalitia a decis intr-o sedinta de guvern sa se infiinteze un nou minister. Ministerul Incompetentei. A fost o sedinta cu scintei pentru ca fiecare partid aflat la guvernare a insistat sa dea ministrul. Pina la urma s-a stabilit ca un partid sa dea ministrul iar celalalt sa de secretarii de stat. Cit mai multi. Fiecare partid s-a laudat ca are incompentii lui, care mai de care mai calificat in incopetenta. Pina la urma s-a stabilit sa se faca un sondaj intern pentru a stabili cine are cei mai multi incompetenti si cine iese pe locul 1 sa dea ministrul si cine iese pe locul 2 sa dea secretarii de stat. Zis si facut. Dupa numararea voturilor nu s-a putut ajunge la nici o concluzie. Erau prea multi. Asa ca s-a stabilit sa se traga la sorti. Nici asa nu a mers. Oricum faceau tot amindoua part ...


Alte articole:

  1. Fotbalul se joacă în altă parte
  2. Chiar s-a terminat ?
  3. Finantarea TVR
  4. Calin Hera de la Evenimentul Zilei ma face prost.
  5. De ce imi urasc conducatorii ?
  6. Sondaj de opinie...
  7. Gusa,Cosmin Gusa...
  8. Marius Ghenea scriitorul...
  9. Iubita mea
  10. Platon nu stie sa munceasca bai prostilor !
  11. Bendeac asta nu ma lasa in pace !!
  12. Nevoia de revolta
  13. Gindul unu
  14. Articol imbecil in Romania Libera...
  15. Nu-mi ajunge Oana si Moni ! Hop si Tatoiu !
  16. Sentimente la întâmplare
  17. Rizi de mori Raiffeisen Bank, mori !!
  18. Tinutul Secuiesc e in Romania
  19. Gind fara numar
  20. Premiile cururilor !!

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii