Adrian Furnicã

Sa moara fumatul sa traiasca fumatorii

Nu pot sa-mi exprim pe deplin satisfactia pentru initiativa legislativa a doamnei Mitrea de a interzice fumatul in toate spatiile publice. Sper sa treaca legea asta si cit mai curind sa fiu iertat si sa nu mai trebuiasca sa inspir fumul dat afara din plaminii atitor si atitor necunoscuti prin toate circiumile. In plus as fi foarte bucuros daca s-ar reusi interzicerea fumatului chiar si in masinile proprii. E tot un spatiu inchis. Iar carosabilul ar fi mult mai curat pentru ca soferii din Romania inca nu au descoperit decit in mica masura scrumiera din dotarea masinii. Sau daca reusesc sa nu arunce chistoacele pe geam, descopera cit de usor este sa golesti respectivul accesoriu in parcare sau in timp ce stau la semafor. Asadar stimati fumatori va astept cu drag in fata restaurantelor la o tigara , dirdiind de frig sub paltoane si tragind cu nesat si degetele inghetate din tigara. Asta iarna. dar eu sper ca nici la terase in miezul verii sa nu va dea voie.Ha, ha, ha...ce-as mai ride!!

      Comentarii (2):

Poate asa ma las si eu de fumat, ca ori de cate ori am incercat...nu am putut. Merg cu prietenii la o bere...si uite asa...toti fumeaza...fumez si eu. Uneori si vointa asta are nevoie de un imbold:)

Chiar daca se va adopta legea, nu cred ca se va aplica.

Lasa un comentariu
Nume (obligatoriu)
Email (obligatoriu - nu se publica)

cod securitate Cod securitate



Alte articole:

  1. Mihaela Radulescu a enervat niste mafioti
  2. O poveste POLITISTA, plina de mister !!!
  3. Cite soacre suporti ?
  4. Zoe Petre, mare politician...
  5. Prostia ca tel suprem
  6. Olanda. Tara de drogati...
  7. Platon nu stie sa munceasca bai prostilor !
  8. Mi-e o sila infinita !
  9. Sa ne salveze cineva de Monica Tatoiu
  10. Daca ar fi mute ?
  11. Codul roz dauneaza portofelului
  12. Mihaela Radulescu....lasa-ne
  13. De ce domnule ziarist sa murim pentru tine ?
  14. Primavara
  15. Prima zi de normalitate in Romania...
  16. Toata lumea minte
  17. Sa moara bancherii de oftica
  18. Bendeac e atit de urit incit am schimbat 5 televizoare pina acum
  19. Moartea nu mai vine pe banda de magnetofon
  20. Cit de greu e sa o ai mica ?

        Ultimele articole

        Ultimele comentarii